6 Comments

 1. Erdem

  Merhabalar ben karbonhidrat tozları(massgainer) kullanımı zararlı mıdır yararlımıdır merak ediyorum kilo almaya yardımcı olur mu?

  1. iyigelen

   Şuradaki goji berry ve çayı hakkındaki yazımıza bakınız , goji berry ile aradığınız yazı içerisinde yoksa yorumlar kısmına sorunuzu yazınız. En yakın zamanda cevaplanacaktır.

 2. ersin kabasakal

  Merhaba,

  demir eksikliğinden kaynaklanan kansızlıkta uygulanan ıspanak ve kereviz kürü, haşladıktan sonra, suyu mu içilecek , ıspanak ve kereviz yenecek mi yoksa hem ıspanak ve kereviz yenip hemde suyu mu içilecek ?
  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  1. iyigelen

   Merhaba Ersin,
   Hemoglobin ve kandaki demir seviyesini arttırmak için 30 gün uygulanan İbrahim Saraçoğlu hocamızın önerdiği kür şu şekilde yapılır:

   Ocakta kaynamakta olan 2 bardak suyun üzerine yaklaşık 200 gram ince kıyılmış kereviz koyup az ateşte 10 dakika kaynatın. Ardından 250 gram ıspanağı ekleyin ve 5-6 dakika kadar kaynatmaya devam edin.

   Soğuduktan sonra cam şişeye koyun. Sabah kalkınca kahvaltı yapmadan veya yaptıktan 60 dakika sonra 1 su bardağı için. Akşamları da aynı şekilde 15 gün tekrarlayın.

   Devamı için kan yapıcı besinler listesine bakınız.

   Sonrasında 10 gün ara verdikten sonra tekrar aynı şekilde devam edilir.

Leave A Comment?