Küçük Makyaj Oyunları – Doğal ve Sade Göz Makyajı

Günlük hayatta neredeyse tüm kadınlar makyaj yapar; kimisi az makyaj malzemesi ile sade bir makyaj tercih ederken kimi de çeşitli makyaj oyunları ile belirgin göz makyajı ya da koyu rujlar tercih eder. Her kadının asla vazgeçemediği ya da olmazsa olmaz dediği bir makyaj malzemesi vardır ve her ne kadar profesyonel makyöz değilim deseniz de her kadın ufak tefek makyaj oyunlarını bilir.

Makyaj üzerine

goz-makyaji

Makyaj yapan kadınlar için her ne kadar doğallıktan uzaklaşıldığı düşünülse de devir her konuda olduğu gibi bu konuda da değişiyor. Artık makyaj yapma yaşı orta okul yaşlarına kadar indi ve eskiden insanların makyaj sandığı bir rimel bir göz kalemi artık makyaj olarak bile kabul görmüyor. Son dönemlerde patlak veren bloggerlar ve onları izleyen kitlelerce genç kız bunun başlıca sebeplerinden sayılabilir. Bir makyaj videosu izliyorsunuz ve acaba bende nasıl durur diyerek aynanın karşısında kendinizde denemeye başlıyorsunuz. Bu şekilde eliniz, göz makyajına, gölgeli makyaja, rimel sürmeye vs. alışmış oluyor. Böylece artık eskiden sadece ünlüler için söylenen onlar hep makyajlı, doğal değiller gibi söylemler halk insanı için de geçerli oluyor. Çünkü gerçekten fondöten, göz altı kapatıcısı, pudra, allık gibi o kadar malzeme var ki yüzünüzdeki kocaman lekeleri bile kapatmayı başaran. Üstelik bunların dışında yeşil ve kırmızı boyalar ile göz altını ve çilli bölgeleri boyayarak cildi pürüzsüz gösteren makyaj türleri de var. Makyaj konusunda böyle bir noktaya gelmek kimini rahatsız ediyor tabi ki de, özellikle erkekleri. Hatta bazı sosyal medya hesaplarında makyajlı ve makyajsız fotoğraflar yan yana paylaşılarak hayret cümleleri sıralanıyor. Ancak eğer siz sahneye çıkan biriyseniz kız da olsanız erkek de olsanız sahne ışıkları ile yüzünüzün parlamaması için makyaj yapmak zorunda kalıyorsunuz ve git gide bu duruma alışıyorsunuz. Gelelim bizim fikrimize… Arkadaşlar bize soracak olursanız taze ve genç cildinizin kıymetini bilmelisiniz. Yani düşünün şu anda kaç yaşında olursanız olun, asla bir daha bu kadar genç olmayacaksınız. Eğer 40 yaş altındaysanız ve çok sık makyaj yapıyorsanız bunu desteklemediğimizi bilmenizi isteriz. Gencecik ve taze cildinizi daha da ferahlatacak doğal temizleme ürünleri araştıracağınıza neden sıradan günlerde bile bir ton fondötenle gezesiniz ki? Bizim fikrimiz bu yönde, en doğal haliniz en güzel olduğunuz haliniz…

Makyaj oyunları

 

Şimdi ilk paragrafı okuyan ve illa da ben makyaj yapacağım diyen arkadaşlar hala yazımızı okuyorsa onlara ufak tefek makyaj oyunları nasıl oluyor bundan bahsedelim. Evet arkadaşlar bu adı üstünde bir oyun, yani makyaj yaparak elbette burnunuzu küçültemezsiniz ancak daha küçük gösterebilirsiniz.

 

Burnunuza uyguladığınız makyaj oyunları ile burnunuzu daha küçük göstermek mümkün:

makyaj-teknikleri

Burnunuzun olduğundan daha küçük, ince ve kalkık görünmesini istiyorsanız bazı makyaj oyunları ile bunu mümkün kılmak oldukça kolay. Öncelikle iki ton fondöten alın. Biri cilt renginizden bir ton daha açık olacak diğeri ise cilt renginizden 2-3 ton daha koyu olacak. Koyu fondöteni burnunuzun sağına ve soluna şerit şeklinde sürdükten sonra burnunuzun uç kısmının sırtına da yana doğru sürün. Açık fondöteni de burnunuzun önüne (sırt dediğimiz kısım) şerit şeklinde sürün. Daha sonra karıştırıcı bir fırça ile birbirine çok da karıştırmadan iyice yedirin. Burnunuzun ucundaki yana doğru olan koyu fondöten ile yapılan gölge burnunuzu kalkık gösterirken yanlarına sürdüğünüz koyu fondöten ile ortasında sürdüğünüz açık fondöten ile elde edilen gölge de olduğundan daha ince görünmesini sağlayacaktır.

 

Gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterecek makyaj oyunları:

makyaj-hileleri

Gözlerinizin şekli ve büyüklüğü ne olursa olsun kullanacağınız ürünlerle ve bir kaç küçük makyaj oyunlarıyla olduğundan daha büyük veya çekik ya da yuvarlak gösterebilirsiniz. Gözleriniz küçükse eğer kullandığınız koyu renk kalem veya eyeliner ürünlerini gözünüzün dışına sürüp iç kısmına da ten rengi göz kalemiyle çevreleyebilirsiniz. Göz yapınız yuvarlaksa ve çekik göstermek istiyorsanız yine kullandığınız eyeliner ürününü kuyruklu bir şekilde yapıp kuyruğunu göz hizanızdan daha dışarıda olacak şekilde bitirebilirsiniz. bunun tam tersini yaparak yani makyaj ürününüzü  daha kut ve göz sınırlarınız içerisinde bırakarak daha yuvarlak gösterebilirsiniz. Göz çukurunuzu daha belirgin yaparak da gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz yapmanız gerekense gözünüzün katlanma bölgesine hafif sütlü kahve rengi olan bir farla çerçevelerseniz göz çukurunuz daha belirgin hale gelecektir ve gözleriniz olduğundan daha büyük  görünecektir.

 

Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterecek makyaj oyunları:

makyaj-videolari

Dudaklarınız inceyse ve bundan şikayetçiyseniz aynanın karşısında dudaklarınıza ayırdığınız bir kaç dakika görünümünüzü değiştirecektir. Kullanmanız gereken ürünler çok da karmaşık değil. Öncelikle kullanacağınız ruja uygun bir renkte dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kalemiyle dudaklarını normal sınırından bir tık dışarıdan çerçeveledikten sonra dudak sınırlarınız içine çizgiler atmalısınız. Daha sonra ruju sürdüğünüzde daha büyük dudaklarınız olacak. Bunların yanında bir avrupa yakası elit kaç makyaj oyunu daha var tabi. Kullandığınız ve ten renginize uyan bir kapatıcı ve bir kapatıcı fırçasına ihtiyacınız var bunun içinde. Kapatıcıyı rujunuzun kenarından dikkatlice geçerek hem daha net bir görüntüye kavuşaçaksınız hem de daha ön planda dudaklara. Son bir kaç adım kaldı. Kullandığınız highlighter ürününü üst dudağınızın üst bölgesinde tam ortaya uygulayınca daha parlak bir görüntü elde edebilirsiniz. Son olarak ise koyu renkli bronzer ürününüzü alt dudağınızın altındaki çukurluğa uygulayarak alt dudağınızı daha dolun gösterebilirsiniz. Çok basamaklı olsa da çok zahmetli bir işlem değil.

 

Bir göz makyajı önerisi olarak doğal ve sade göz makyajı

makyaj-malzemeleri

Ten renginize yakın tonda bir farı ile tüm göz kapağınıza uygulayın. Bu yapacağınız makyajın bazı olacak. Daha beyaz tonlarda olan farı tam kaş altınıza uygulayın böylece daha kalkık ve net kaşlara sahip olacaksınız.  Siyaha akın tonlardaki farınızı alt ve üst kirpik diplerinizi belirginleştirmek için kullanın. Gözlerinizin daha belirgin ve büyük görünmesini sağlayacaktır. lezbiyen izle Hafif kahverengi bir farla gözünüzün katlanma bölgesini belirginleştirin bu uygulamayla gözleriniz daha önde ve dikkat çekici bir hal alacaktır. aydınlatıcı tonlardaki farınızı gözün iç kısmına uygulayarak daha canlı ve dinç bir görünüme kavuşun. Ten rengi bir kalemle alt kirpiklerinizin iç kısmını çerçeveleyin. Son olarak kirpiklerine uygulayacağınız maskara ile doğal görünümlü makyajınızı tamamlamış olacaksınız.

 

 

 

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.