Yara İzleri Nasıl Geçer Ne İyi Gelir?

Yüzde ve Vücutta Oluşan Yaralara Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

İstenmeyen durumlar sonucu veya doğuştan var olan yara izleri ve vücutta oluşan lekelenmeler insanın kendini iyi hissetmemesine neden olur. Yara izleri belirli bir yaşı aşmış ve gelişimi artık devam etmeyen insanlarda lazer yöntemi gibi gelişmiş yöntemler ile giderilir, hatta cilt yapısı yenilenir. Ancak Daha basit yara izlerinde yara izi olan bölgeye uygulanabilecek çeşitli iyi gelen doğal yöntemlerle tedavi uygulanabildiğini bilmekteyiz.

Bunun dışında yara izi için krem, bitkisel yağlar ve çeşitli tedavi edici losyonlar ile aynı şekilde cilt yenilenmesi etkileri yaratılabilmektedir.

Yara İzlerine İyi Gelen Doğal Krem Hazırlanışı:

2 Çorba kaşığı ceviz yaprağı.

3 Damla aloe vera suyu.

1 Çorba kaşığı gliserin.

Tarifi: 2 Çorba kaşığı taze ceviz yaprağımızı güzelce tokmak ile eziyoruz ve diğer malzemeler olan 1 çorba kaşığı gliserin ve 3 damla aloe verayı ekleyerek güzelce karıştırıyoruz. Karışımın çok iyi karışmasına özen gösterin. Bu sayede etkileri daha fazla olacaktır.

Yara izlerini geçirmek için bitkisel kür olan karışımımızı 1 hafta boyunca hava almayan bir kap içerisinde buzdolabında bekletebilirsiniz.

Kremin tamamını uyguladıktan sonra yara izlerinde gözle görülür bir azalma meydana geldi ancak krem bittiyse, aynı kürü yeniden hazırlayarak uygulamaya devam edin.

Yara İzleri İçin İyi Gelen Doğal Krem Nasıl Uygulanmalı?

Kremin uygulanışı çok basittir. Yüzdeki yara izleri veya vücutta çeşitli bölgelerde meydana gelen yara izlerine kremi hafif dokunuşlarla uygulayın ve bir miktar çok hafif masaj uygulayın. Sabah uyandığınızda uygulayabileceğiniz yara geçirici krem tarifi gece yatarken uygulandığında daha etkili olacaktır. Kremi sürdükten sonra en az 4 saat yaranın üzerinde kalmalı ve bu sürenin sonunda ılık su ile durulanarak arındırılmalıdır.

Yüzdeki Yara İzleri Nasıl Geçer?

Yüz bölgesi pek çok duyu organımızın bir arada bulunduğu ve çok hassas bir bölgedir. Yüzde meydana gelen yara izleri çok hassas şekilde tedavi edilmeli, göz, kulak ve burun gibi bölgeler tedavi ediciler ile temas ettirilmemelidir.

Yüz bölgesinde meydana gelen basit yaralar  kuvvetli giderici yağlar ve kremlerle onarılabildiği gibi daha büyük doku kayıplarının meydana geldiği yaralar ise, vücudun diğer bölgelerinden alınan dokular ile tedavi edilebilmektedir.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?