Suyun Zayıflamaya Olan Etkileri

Fazla kilolarından kurtularak daha güzel bir vücuda sahip olmak isteyen bayanların kafasında pek çok farklı soru var. Bu sorulardan biri de şüphesiz ki suyun zayıflamakta ne kadar etkili olup olmadığıdır? Hemen hemen tüm kadınlar suyun zayıflamaya olan etkilerine inanır iken hem bilimsel olarak, hem de teorik olarak suyun zayıflamaya olan etkileri kanıtlanmıştır. Peki nasıl? Hemen inceleyelim.

Gün içerisinde yeteri kadar su içmek, öğünlerde daha az gıdalar tüketmenize yardımcı oluyor. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise susadığınızda kendinizi acıkmış hissedip yemek yemektir. Susamak ile acıkmak konusunda kendinize hakim olarak gün içerisinde 8 ile 9 bardak arasında su tükettiğinizde faydalarını görebilirsiniz. Sizi sadece tok tutmak ve az yemenizi sağlamayacak olan su aynı zamanda metabolizmanın daha hızlı çalışmasını ve yediklerinizi daha hızlı sindirmenizi sağlar.

Doygunluk Hissi ve İştah Kontrolü

Her yemeğe bir bardak su ile başlamak yemek sırasında iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Midede çok kısa bir zaman geçiren suyun doygunluk hissinden daha fazla yararlanmak için bir seferde çok fazla su içmek yerine zamana bölmeli ve belirli aralıklar ile su tüketmelisiniz.

Atıştırmalıklardan Uzak Durmanızı Sağlar

Canınız atıştırmalık birşeyler istediğinde kendinizi durdurmak istiyorsanız bir bardak su içmeniz yeterli olacaktır. Canınız atıştırmalık birşeyler çektiğinde ( özellikle tatlı ) bir bardak ılık su için ve 10 dakika bekleyip tekrar canınızın aynı gıdayı çekip çekmediğini kontrol edin. Eğer halen canınız istiyor ise gerçekten acıkmış olabilirsiniz.

Daha Fazla Enerji ve Hareketlilik

Her ne kadar içerisinde alkol ve diğer katkı maddeleri olan maddeler kadar olmasa da su enerji verir ve daha hareketli olmanıza yardımcı olur. Vücudunuzun içerisindeki organlar gün içinde sürekli olarak çalışmakta ve belirli bir su ihtiyacı duymakta. Eğer enerjinizi ve hareketliliğinizi kaybetmek istemiyor iseniz günlük su tüketim miktarını kontrol altında tutmalısınız.

Etiketler; Suyun Zayıflamaya Faydası, Su ile Zayıflamak, Su Zayıflatır Mı

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.