Siyah Nokta Temizleme Önerileri

Kolay ve Pratik Siyah Nokta Temizleme Çözümleri

Siyah noktalar özellikle genç kızların en büyük sorunu oluyor. Siyah noktaların ciltte oluşma nedenleri ise ölü hücrelerin ciltte üretilen yağ ile dolmasına bağlıdır. Adı siyah nokta olsa da bu renk bazı vücut tiplerinde sarı olarak da görünmektedir. Siyah noktaların cilt için sağlık problemine yol açtığı bir gerçektir. Sadece görüntü olarak değil sağlık için de siyah noktalardan doğal olarak kurtulmak gerekir. Çünkü siyah noktalar cildin nefes almasını önler. Aynı zamanda ciltteki sivilcelerin oluşma nedeni de siyah noktalardır.

Sizlere önereceğimiz doğal maskeler ile kısa süre içerisinde cildinizdeki siyah nokta temizleme sorununuzu kolayca çözer ve bu siyah nokta  probleminden kurtulabilirsiniz.

Siyah Nokta Temizleme basit ve etkin yöntemler
Siyah Nokta Temizleme basit ve etkin yöntemler

Bal ve Tarçınlı Siyah Nokta Maskesi

Bal, doğal olarak cildinize fayda sağlayabilecek bir antibiyotik etkisi yaratır. Hem kapalı gözeneklerin açılmasını, hem de açık gözeneklerin temizlenmesini sağlayacak olan bal; yine cilt için faydası tartışılmaz olan tarçın ile birleşerek siyah noktalar için temizleyici bir maske olarak kullanılabilir. Maskeyi hazırlamak için 1 yemek kaşığı balı yarım kaşık toz tarçın ile karıştırarak hazırlayın ve siyah nokta olan cilt bölgelerine çok az miktar olacak şekilde sürün. Dairesel hareketler ile siyah nokta üzerinde 5 dakika boyunca masaj yapın ve ardından ılık su ile temizleyin.

Siyah Noktalara Karşı Kil Maskesi

Adını sürekli duyduğunuz kil, siyah nokta temizleme amaçlı ve siyah noktalardan kurtulmak isteyenlerin en çok tercih ettiği maskelerden biridir ve en etkilisidir. Kozmetik mağazalarında kolayca bulup alabileceğiniz hazır kili evde kendiniz prospektüsüne göre hazırlayıp siyah noktalardan kısa süre içerisinde kurtulmanız mümkün. Kili her gün düzenli bir şekilde siyah nokta olan bölgelere uygulamak, başarı için en etkili yöntemdir.

 

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?