Saklı Seçilmişler: Soner Yalçın son kitabı

Saklı Seçilmişler 

Soner Yalçın

Gıda Teknolojileri ve katkı maddeleri üzerine sağlık için bir okuma 

Soner Yalçın, iyi tanınan siyaset ve komplo yazarı kıvamında meşhur bir entellektüel simadır. Soner Yalçın son kitabı Saklı Seçilmişler ile 6 yıllık bir araştırma ile topladığı ve okuyucuya bir dedektif titizliğinde sunduğu eserde gıda tröstleri, faydalı gibi görünen ancak zehir olan gıdalar, domuz gibi İslam toplumunda red edilmiş bir gıdanın yan ürünleri ile her türlü gıda maddesi içine kıvam arttırıcı, şekil verici olarak, bazen süte yoğurda kıvamlandırıcı olarak domuz jelatininin nasıl sinsice katıldığını iz sürüp anlatıyor.

Soner Yalçın GDO olarak bilinen ve genetiği ile oynanmış gıdalar, şeker türevi olarak dünyaya yutturulan mısır nişastası ve gdo’lu mısır ürünü olan mısır şurubu ile bütün toplumların şeker hastalığı, pankreas kanseri ve diğer zararlı hastalıkların pençesine daha çocuk yaştan  nasıl itildiğini detaylı olarak anlatıyor.

kaynak

E 221, E 25, E45 ve daha bilemediğimiz bütün emülgatör ve diğer katkı maddelerinin arkasına saklanmış Cargill, Carasso, Hijazi, Ferrero ve Hong aileleri gibi gıda tröstlerine işaret ederek bunların oyun kurucu oldukları bu sağlığımız ve çocuklarımızın geleceği üzerine kurulmuş oyunu gözler önüne seren Soner Yalçın kitabını bir nefeste okuyacak ve dostlarınıza önereceksiniz. Her akşam soframızda baş köşelere yerleştirdiğimiz süt ve süt ürünü yoğurt içine kıvamlandırıcı olarak domuz jelatini katılabileceğini, tavuklar kolay kilo alsın diyerek östrojen vererek şişirildiğini hayretle okuyacaksınız. Artık savaşların topla tüfekle değil bilinçsizce tüketime alıştırılan çocukların sağlıkları, yaşamları zehirlenerek masa başında, çikolata fabrikalarında, şeker reyonlarında kazanıldığını maalesef anlayacaksınız.

Bu kitap ile zehir tacirlerinin parlak kariyerleri ile yüze gülen market ambalajları altında büyük bir tehlikenin saklı olduğunu göstererek büyük bir gıda bilinçlenmesi için kapı aralıyor ve düzenli olarak bu tip eserlerin yol göstermesi ile toplumların yavaş yavaş bile olsa bilinçlendirilmesi gerekliliğine oldukça kuvvetli işaret ve destek veriyor.

Mısır Şurubu Zararları

  • Pankreas kanseri artışı olur
  • Şeker hastalığını arttırır
  • Obezite artışı olur
  • İnsülin direnci artar

Türkiye’de ilk resmi ziyaretinde Cargill firmasının mısır şurubu işini sonuçlandıran Amerikan başkanının kim olduğunu ve bu başkanın yaptığı lobi faaliyetini hangi siyasi lider ile sonuca bağladığını ve pankreas için zehirli mısır şurubu fabrikasını kuran imtiyazlı Cargill firmasının, Türkiye’de hangi  zengin çikolatacı ile ortak olarak yatırıma açtığını da bu kitap ile öğreneceksiniz. Ayrıca bütün dünyada çocuklara hitap eden çoğu şekerli ve katkılı gıda maddeleri içinde mısır şurubu kullanım oranının % 7-12 gibi kotalarla limitlendirilmiş iken Türkiye’de bu rakamın neden % 20′ lerin üzerinde tutulduğunu da hayretle okuyacaksınız.

iyi okumalar…

 

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.