Saç Dökülmesi Sorununda Kök Hücre Tedavisi

Dökülen saçlar için uygulanan kök hücre tedavisinde kişinin kendi yağı kullanılarak elde edilen kök hücre enjeksiyonu sayesinde saç dökülmesi engellenirken, kellik sorunlarına da çare olunmaktadır. Saç dökülmesi sebeplerine bakıldığında, kişiler en fazla saç köklerinin beslenme sorunundan kaynaklı sorunlar yaşamaktadır. Saç kökleri beslenemediğinde ise saçlar dökülür, seyrekleşir ve sonuçta kellik durumu ortaya çıkar.

İstenildiği kadar en gelişmiş saç ekim teknikleri kullanılırsa kullanılsın bu beslenme sorunu sürdüğü takdirde dökülme ve seyrelme devam edecektir. İşte bu nedenle kök hücrenin avantajlarından yararlanılmaktadır. İnsan bedeninde kök hücrenin kullanabileceği en uygun alan kişideki mevcut yağlardır. Kişinin bedeninden bir parça yağ alınır, alınan yağ kök hücre açısından zengin hale getirilir. Öncelikle beslenmesi ve saç ekimine hazır hale gelmesi için de saçtan yoksun bölgeye enjekte edilir. Organik saç ekiminin ve enjeksiyonun temel noktası budur.

Organik saç ekiminde öncelikle kişiye kendi yağından elde edilen kök hücre enjeksiyonu yapılır ve ardından klasik saç ekimi süreci gerçekleştirilir. Yapılan araştırmalar sonucunda bu yöntemde kök hücre ile yapılan beslenme ve üzerine uygulanan saç ekiminin ardından dramatik farklılıklar gözlemlenir. Her şeyden önce saç ekimi sürecinde kişinin kendi yağı kullanıldığı için dışarıdan herhangi bir kimyasal maddeye gerek kalmadan saç ekim bölgesi hem işleme hazır ve hem de aktif hale getirilir. Nitekim organik adının verilmesinin nedeni de budur. Yani saf ve kendi bedeninden alınan kök hücre. Saç ekim süreci tamamlandıktan sonra kişiler kök hücrenin avantajlarını görmeye başlar. İlk başta yaraların iyileşmesi son derece hızlı gerçekleşir. Ekilen saçların tutulma oranı ciddi seviyelerdedir. Böylece daha çok verim ve daha kısa sürede sonuç alınır. Ekilen saçlar uzadığında da gür, sağlıklı ve en önemlisi en doğal görüntüyü verir.

Özellikle kadınlar son yıllarda saçlarının cılızlaştığından, parlaklığını kaybettiğinden, sağlıksız bir duruma geldiğinden ve aşırı bir şekilde dökülme sorunu yaşadıklarından bahsediyorlar. Organik saç enjeksiyonu aynı şekilde bu tür sorunların da imdadına yetişiyor. Kendi yağından elde edilen kök hücre enjeksiyonu sonrasında dökülmelerin oldukça azaldığı, hatta durduğu, canlı, dolgun ve daha sağlıklı bir saç yapısına sahip oldukları gözlemleniyor.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?