Sabahları Limonlu Su ZayıflatırMı?

Limonun faydaları bilinen bir konu iken düzenli limonlu suyun faydaları ise yeni bir ilgi alanı oluşturuyor

C vitamini bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan limon, bunun yanı sıra toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasında da etkili bir besin olarak öne çıkıyor. Limonlu suyun zayıflatıp zayıflatmadığı noktasında pek çok soru öne atılıyor. Bu noktada limonlu su yağ yakım hızının artmasına katkı sağlayarak zayıflamaya yardımcı oluyor diyebiliriz. Aynı zamanda vücudun toksinlerden  temizlenmesinde de görev yapmaktadır.

Limonlu su zayıflatır mı ?

Düzenli Limonlu Su içerek zayıflamak mümkün mü?

Limonlu su zayıflamaya nasıl yardımcı oluyor ? Uzmanların cevapları şu şekilde oluyor:

Limon, su ile birlikte vücudun fazla yağ tutmasını önlüyor. Bunun nedeni ise vücut su bakımından yetersiz kaldığı durumlarda yağ depolama işlemine geçiyor, bundan ötürü yeteri kadar su tüketiminde bulunduğunuzda vücudun olduğundan daha fazla yağ depolamasına engel olabilirsiniz. Limonun zayıflamaya katkısı ise; kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak gün boyunca istirahat vaziyetinde yakılan kalori miktarının artmasından kaynaklanıyor.

limonlu_su

Limonlu Suyun Faydaları

Limon, kan dolaşımının hızlanmasına katkı sağladığı için selüloitlerden kurtulma noktasında en büyük yardımcılarınızdan biri olarak öne çıkıyor. Limonlu su ile cildiniz ve vücudunuz için gerekli olan C Vitaminin yaklaşık %35’inin rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Limonlu su içerisinde barındırmakta olduğu C Vitamini sayesinde vücuttaki toksinlerden arınmanızda büyük bir yarar sağlayarak cilt kanseri gibi hastalıklardan korunmanızda destekçiniz rolüne bürünüyor. Bunların yanı sıra kalp ve damarların sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirmesinde de önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

limonlu_su

Limonlu suyun bir diğer faydası ise bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun sağlıklı ve düzenli bir şekilde işlemesine yardımcı olmak. C Vitaminin yanı sıra potasyum bakımından da zengin bir içeriğe sahip olduğu için kalbin düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasına ayrıca beyin ve sinir fonksiyonlarının işlevlerini iyi bir şekilde yerine getirebilmesine katkı sağlar. Ve tabi ki de önceden de belirttiğimiz gibi yağ yakımına yardımcı olarak zayıflamanızda rol oynar.

Limonlu su nasıl hazırlanmalı ?

Limonlu suyun hazırlanışına gelecek olursak; gerekenler sadece yarım adet limon ve 1 bardak sıcak su. Yapmanız gereken oldukça basit, 1 bardak sıcak içerisine yarım limonun suyunu sıkmanız ve içmeniz. Sabahları aç karnına içmeniz en uygun vakit.

 

 

 

 

 

Limonlu suyun faydası sabah, ılık olarak, aç karna içilirse daha fazla olur .

 

 

 

 

 

 

 

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.