Peeling Nedir ve Neden Kullanılmalıdır?

Tüm kadınların ortak hayali her zaman ve her yaşta güzel ve dikkat çekici bir vücuda sahip olmaktır. Dikkat çekici güzel, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için pek çok farklı yöntemler kullanılır, ürünler dener veya evde hazırladığımız maskeler ile hayalimizi gerçekleştirmek için uğraş veririz. Güzel bir cilt görünümüne sahip olmak isteyen bayanlar için peeling de vazgeçilmez yöntemler arasında yer almaktadır.

Peeling Nedir?

Peeling uygulamasının amacı hava kirliliği ve çeşitli nedenler ile ciltte bulunmakta olan ölü derilerin arınmasını sağlamaktır. Sayısız nedenden dolayı ciltte yer alacak olan ölü deriler cildinizin hem mat olmasını sağlamakta, hem de sağlıksız bir cilt görüntüsü ortaya çıkartmaktadır. Peeling uygulamasının en temel amacı da cildin canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktır.

Peeling Nasıl Kullanılır?

Peeling, bayanlar tarafından her zaman gerçekleştirilebilen uygulamalar arasında yer alır. Ancak peeling uygulaması için en doğru zaman banyo sonrasıdır. Banyo sonrasında gerçekleştireceğiniz peeling uygulamasından ekstra verim alabilir, cildinizin daha hızlı bir şekilde canlı görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Peeling yapılırken, banyodan çıktıktan sonra peeling malzemenizi cildinizi hem yavaş hareketler ile hem de hafif hafif masaj yaparak sürmelisiniz. Peeling kullanımında dikkat edilmesi gereken en temel nokta bu malzemenin göz ve dudak çevresine uygulanmaması gerektiğidir.

Peeling uygulamasını tüm cildinize uygulamadan önce cildinizin alerji olup olmadığını test etmeniz faydalı olacaktır. Bunun için öncelikle cildinizin en hassas bölgesinde peeling karışımınızı test edebilir ve herhangi bir alerji durumu görmezseniz tüm cildinize uygulayabilirsiniz.

Peeling kullanmaması gereken kişiler ise cildinde aşırı miktarda akne olan bayanlardır. Akne bulunan cilde peeling uygulaması yapıldığında akneler hem cildin pek çok bölgesine dağılacak, hem de daha kötü bir hal alacaktır. Bu yüzden aknelerin yayılmaması için peeling yapılmaması gerekmektedir.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?