Öksürüğe İyi Gelen Maranki Karaturp ve Bal Kürü

Ahmet Maranki Öksürük ve Boğaz Ağrısına

İyi Gelen Karaturp ve Bal Kürü

Ahmet Maranki tarafından tarifi verilen karaturp ve bal kürü, gerçekten inatçı, kuru öksürüklerde, boğaz ağrısı ile boğaz enfeksiyonlarına bağlı öksürüğe iyi geliyor.

Bilindiği gibi, ilkbaharın gelmesiyle boğaz enfeksiyonları ile üst solunum yolu hastalıklarında, bahar alerjileri gibi vakalarda artış yaşanıyor. Bu esnada her ne kadar doktor kontrolü ile modern tıbbın çarelerine başvurarak, hastalıkları atlatmaya çalışsak da bitkisel doğal kürler ve alternatif tedavi yolları da hastalıklarda daha hızlı iyileşme ve geçici rahatlama sağlıyor. Bu kürlerin içinde en etkili olanlar arasında şüphesiz karaturp kürü de var, aşağıdan öksürüğe iyi gelir inceleyelim;

Evde Öksürük İçin Karaturp Bal Kürü Nasıl Yapılır ?

Öksürüğe ne iyi gelir diyorsanız öksürüğü keserek gün boyu rahatlamanızı sağlayacak karaturp bitkisi ve bal kürünün  yapımı da bir hayli basit. Üstelik, karaturp ve bal kürü, hoş ve tatlı tadı ile çocuklarınıza da güvenle, kolayca verebileceğiniz bir doğal ilaçtır.

öksürüğe iyi gelen karaturpÖksürük ve boğaz ağrısı için evde kür tarifi yapmak amacıyla karaturpu iyice yıkıyoruz. Kabuklarını  soymadan, karaturpun içini oyarak, turpu çukurlaştırıyoruz. Karaturpu bir bardağa yerleştirerek, oyuk kısmı bal ile doldurup, bir gece sabaha dek bekletiyoruz.

Karaturp ve bal öksürüğe nasıl iyi gelir ?

Sabahleyin turpun sarımsı bir sıvı bıraktığını göreceksiniz. Bu sıvının tüketimi  öksürüğünüzü kesecek, boğaz ağrınızı hafifleterek, sizi rahatlatacaktır.

Öksürüğe iyi gelen meyveler ile birlikte,  ayrıca bu mucizevi bitkisel tedavi olan karaturp ve bal kürünü kuru öksürük için mutlaka deneyin!

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?