Grip, Nezle halinde Gribe Ne İyi Gelir Nasıl Giderilir?

Grip, halk arasında yaygın adıyla paçavra

hastalığına ne iyi gelir ?

Grip nasıl geçer ? Gribe ne iyi gelir ?

Gribe İyi Gelen Bitkisel Tedavi Yöntemleri İle Nezle ve

Soğuk Algınlığı Nasıl Geçer?

Genellikle kışın soğuk havalarda mide üşütmesi ve (influenzagrip riski artıyor. Influenza virüsü Orthomyxoviridae familyasından bir RNA virüsüdür. Soğuk algınlığına bağlı grip nasıl geçer ve iyi gelen bitkiler ile bitki çayları, ilaç isimleri yazının devamındadır. Ayrıca İbrahim Saraçoğlu nezle ve gribe karşı bitkisel çözüm kürünü de bulabilirsiniz.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Ne iyi Gelir, Nasıl Geçer;

İbrahim Saraçoğlu kürleri sayfanın altındadır, burada sadece gribe iyi gelen bitkiler ile soğuk algınlığı nasıl geçer başlıkları vardır.

Meyan Kökü Gribe İyi Gelir: Doğal antibiyotik içerir ve bu özelliğin arasında virüs öldürücü etkileri vardır. Antibiyotik ilaçlar bakterileri öldürür, virüsleri engelleyemez fakat doğal antibiyotik etkili bitkiler virüslerle savaşır. Yapılan araştırmalarda meyan kökü içinde üst solunum yolları için iyi gelen faydaları saptanmıştır. Eğer, börek rahatsızlığı, tansiyon ve kalp sorununuz var ise kesinlikle kullanmayınız. İster domuz gribine karşı, isterse mevsimsel soğuk algınlığına bağlı nezleye iyi gelen bitkiler arasında en önemli bitkisel tedavi meyan kökü bitkisidir. Mikrop öldürücü faydaları yanı sıra bağışıklığı güçlendirerek grip nasıl geçer sorusunun cevabı günde 3 fincan meyan kökü çayı tüketmekte;

grip nasıl geçerSoğuk Algınlığı İçin Meyan Kökü Çayı Tarifi: Bir bardak içerisine kaynar suyu boşaltın ve üzerine 5 gram meyan kökü ekleyin. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra bitki çayının demleme işlemini bitirin.

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Kış Çayı: En çok gribe ne iyi gelir yazımızın ikinci sırasında bitkisel kış çayı karışımı bulunuyor. Soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılan bu bitki çayı ayrıca vücut direncini arttırıp gribe yakalanma riskini en aza indiriyor. İçerisinde bir çok şifalı bitki bulunan bu çayın malzemeleri ve tarifi ise;

 • Ihlamur: Soğuk algınlığı için en faydalı bitkiler arasındadır. Boğazları yumuşatır ve nezleye iyi gelir.
 • Kuşburnu: İçeriğinde bolca C vitamini vardır. Antioksidan özelliği fazladır.
 • Zencefil: Bir çok faydaları olan zencefil metabolizmayı dengeleyerek virüslerle savaşmak için oldukça faydalıdır.
 • Karanfil: Antimikrobiyal olan karanfil virüslere ve mantarlara karşı karşı koruyucudur.
 • Toz Tarçın: Kan şekerini dengeleyen faydaları vardır.

Kış Çayı Yapılışı: Tüm bitkileri birleştirip yaklaşık 5 dakika kaynatıp içmek gribi geçirir veya hafifletir.

Adaçayı: Yüksek oranda C vitamini içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek yorgunluğun önüne geçer. Gribe ne iyi gelir araştırmasında liste başındadır.

Ekinezya Çayı: Vücudun savunma mekanizmasını güçlendiren ekinezya çayı gribe iyi gelir. Grip tedavisinde bitkisel çözüm olarak kullanılan ekinezya vücudu enfeksiyonlara karşı koruyucudur.

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Ihlamur Çayı: Ihlamur çayı faydaları arasında hiç şüphesiz nezleye iyi gelmesidir. Soğuk algınlığını kısa zamanda tedavi etmek için ıhlamur çayı içebilirsiniz. Ayrıca boğazları yumuşatır.

Zencefil: Üst solunum yolları enfeksiyonları ve gribe iyi gelen şifalı bitki zencefil, bitkisel tedavi için çok faydaları olan bir bitkidir.Yapılışı ise; taze zencefilin suyunu sıkıp herhangi bir bitki çayı veya içeceğe ekleyebilirsiniz. Burunda ve solunum yollarında oldukça rahatlama sağlar. Dilerseniz zencefil çayı da içebilirsiniz.

Arı Poleni: Bağışıklığı güçlendiren arı poleni soğuk algınlığına iyi gelir. Gripte oluşan halsizlik ve yorgunluğu da giderir.

Influenza Virüsleri : Nezle hastalığına neden olan etkenlerin %40′ lık bölümünü Rinovirüsler oluşturur. %15 ile Respiratuvar Sinsityal virüsler ve Adenovirüsler takip eder.

Limon, Bal Yeşil Çay Karışımı: Nezle ve gribe iyi gelen bitkisel yöntemlerden biri de bu bitki çayı. Normal yeşil çay demleme işleminden sonra üzerine limon sıkıp bal koyarak içebilirsiniz. Gribe iyi gelen yeşil çay nezle tedavisi için kullanılabilir.

Sinüsleri Açın: Burunla beraber sinüsler günde yaklaşık olarak 500 ml. mukus salgılamaktadır. Grip olduğunuzda burun tıkanıklığı ve sinüsleri açmak için bol su içmelisiniz.

Saf Su ve Tuz: Eczaneden temin edeceğiniz 1 bardak saf su içine 1 çay kaşığı tuz koyarak burnunuza damlatın.

Elma Sirkesi Gargarası: Eğer soğuk algınlığının yanında boğaz ağrıları ve bademcik şişmesi yaşıyorsanız elma sirkesi ile gargara yapmak boğazda bulunan bakterileri azaltmak için kullanılabilir. %50 su ile karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Soğuk Algınlığını Geçirmek İçin İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Gribe İyi Gelen İbrahim Saraçoğlu Kürü: Özellikle çocuklarda nezle, faranjit, öksürük ve bademcik enfeksiyonu için ada çayı gargarası iyi geliyor. Akşamları yatmadan önce ve sabah kalktığınızda uygulayınız. Grip salgını görüldüğü zaman vücudun daha dirençli olmasını sağlar.

soğuk algınlığına ne iyi gelirLavanta Çiçeği Boğaz Gıcığı ve Nezleye İyi Geliyor: İbrahim Saraçoğlu hocamızın mikrop öldürücü lavanta kürü soğuk algınlığı tedavisinde, gribe bağlı boğaz ve bademciklerde gıcıklanmayı rahatlatmak için kesin çözüm önerisi.

Yapılışı: Çaydanlık içine 2 bardak kaynar su üzerine 1 avuç lavanta çiçeği atın ve azını açarak kaynatın. İster yatak odasının, ister salona koyun. Havadaki mikropları öldürür ve yukarıda saydığımız şikayetlere iyi gelir.

Gribi Geçirmek İçin Soğan Kürü: Nezle, soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolları enfeksiyonuna karşı soğan kürü bulunmaz bir nimet diye bahseden İbrahim Saraçoğlu tarifi;

Sağan Kürü Tarifi: 1 soğanın kabuklarını soyduktan sonra dörde bölün. 1 buçuk bardak su içerisinde ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynatın. Soğuk veya kaynar olarak içmeyin, hafif bekledikten sonra tüketin. Soğan kürü ile öksürük ve grip geçer diyen hocamız bu kürün daha bir çok faydası olduğunu söylüyor. Fakat gastrit ve ülser şikayeti olanlar içmemelidir.

Gribe İyi Gelen Çorba İle Kısa Zamanda Geçer;

Gribi ne geçirir diyorsanız bir başka doğal yöntem ise tavuk suyu çorba ve özellikle havuç, enginar, patates ile yapılan gerçek tavuk suyu çorbası gribe iyi gelir. Grip tedavisi için mevsim sebzelerini de kullanıp çorba yapmak gribe iyi gelen yiyecekler arasındadır.

 

Soğuk Algınlığı ve Nezle İçin En İyi İlaçlar

 • Theraflu Forte
 • Tylol Hot
 • Nurofen
 • Benical Cold
 • Aferin

Soğuk Algınlığı ve Gribin Vücuda Yaptığı Yan Etkiler ve Belirtileri Neler;

Viral üst solunum enfeksiyonu olan grip çabuk bulaşıcı bir virüstür. Hijyen kurallarına uyulmaması, kalabalık toplumda bulunmayla kısa sürede bulaşabilir. Grip veya nezle bir bakteri değil, virüstür. Bu nedenle antibiyotik tedavisi yoktur. Gribin en önemli belirtisi burun akıntısı ve kaşıntısıdır. Belirtileri yanında grip olan bir kişi aşağıdaki semptomları yaşayabilir;

Öksürük Yapabilir: Grip virüsü kuru öksürükten daha fazla solunum yolları tıkalı olduğu için balgamlı öksürük yapar. Gribin yanında öksürük şikayeti var ise şuradaki öksürüğe iyi gelen bitkisel tedavi yöntemlerine bakınız.

Boğaz Ağrısı: Soğuk algınlığı ile oluşan grip hastalığının yan etkileri arasında boğaz ağrıları vardır. Buna ek olarak bademcik şişmesi de görülebilir. bu sorunları yaşıyorsanız buradaki boğaz ağrısı tedavisi için doğal çözüm önerilerine bakınız.

grip virüsü nezleBurun Akıntısı: Üst solunum yolları hastalığı olan nezle burun akıntısına neden olur. Buna ek olarak göz yaşarması da bazı durumlarda görülebilir.

Ateş ve Baş Ağrısı: Soğuk algınlığı vücudun direncini kırarak ateş yapabilir ve baş ağrısı yan etkileri olabilir. Özellikle akut ve kronik sinüzit hastalarında baş ağrıları sıkça görülür.

Kas Ağrıları: Nezle ve soğuk algınlığı vücut genelinde bir kırgınlık ve kas ağrıları meydana getirebilir. Bu dönemde eklem ağrıları ve kas dokularında bulunan ağrılar artar.

Halsizlik ve Yorgunluk: Soğuk algınlığına bağlı grip virüsü vücutta kaldığı sürece yorgunluk sürekli bir halsizlik, isteksizlik grip belirtileri arasındadır. uykusuz ve yorgun olan biri grip virüsünü daha çabuk kapabilir.

Hapşırma: Soğuk algınlığı ve grip hastalığında sürekli olarak hapşırma belirtileri arasındadır.

Sinüzit ve Migren: Baş ağrıları genellikle bu iki hastalıkta oldukça şiddetli görülür. Devamlı olarak burun akıntısı da belirtileri arasındadır. migren ve sinüzit hastalığı için bir an önce tedaviye başlanmalıdır. Gripten sonra bronşit hastalığına yakalanmamak için dikkat etmelisiniz.

Nezle ve Soğuk Algınlığı İçin  Aşının Önemi Fazladır;

Grip aşısı virüsü yok etmek için bağışıklık sistemi ile birlikte vücutta antikorlar üretip grip virüsü ile savaşır. Antikorlar, zararları virüsleri vücuttan atmak için, bağışıklık sisteminin geliştirdiği bir diğer ismi ”Bağışan” olan moleküllerdir. Zamanında grip aşısı yaptırdığınızda vücudun bağışıklık sistemi güçlenir ve grip virüsü en az hasarla vücuttan atılır veya grip olunmaz.

Was this article helpful?

Related Articles

1 Comment

 1. Büsra

  Cok hastayim surekli grip oluyorum domuz gribi olmaktan cok korkuyorum bagisiklik sistemimi cogaltmak icin ne yapmaliyim?

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.