Mide Sancısına Bitkiler İyi Gelir

Şişkinlik ve Mide Sancısı İçin Bitkisel Çözümler

Yediğimiz yağlı ve gazlı yiyecekler yenirken güzel ancak yendikten sonra hayatımızı mahvedebilecek şekil alırlar. Daha detaylı mide ağrısı için güncelleme yapılmıştır, tıklayın) Mide sancısını ne geçirir diyorsanız size, bu soruna çözüm olacak bitkilerle alakalı bilgileri paylaşmak istiyoruz. Yemeklerden sonra oluşan küçük gaz sancıları veya mide bulantısı varsa ve mide bulantısına ne iyi gelir diye kara kara düşünüyorsanız aşağıdaki bitkisel tedavilerden yararlanabilirsiniz. Ancak uzun süredir gaz problemi yaşıyorsanız mutlaka bir uzman doktora görünmek şartını unutmayınız. Aşağıda sadece geçici mide sancılarına veya mide bulanmasına faydalı olan ve  iyi gelen bitkiler paylaşılmıştır.

Melisa bitkisi: Rahatlatıcı, uyku düzenleyici ve gaz giderici etkisi vardır. kaynamış suya bir miktar atılıp 7-8 dk kadar dinlendirin süzdükten sonra içebilirsiniz. Eğer depresyon ilacı yada benzeri ilaçlar kullanıyorsanız bu çayı içmeniz önerilmez. Çünkü ilacın etkisini arttırdığı düşünülür.

Nane; Taze nane ve kuru naneden hazırlayabileceğiniz bir bitkisel çaydır. Sindirim sistemi problemlerine birebirdir. Kaynamış suyun içine bir parça taze yada kuru nane atarak 6-7 dk bekletildikten sonra süzülerek içilebilecek hale gelir. Eğer reflü rahatsızlığınız varsa içmeyiniz! Tetikleyebilir.

Rezene; Midede gaz geçişini kolaylaştırarak gazın oluşmasına engel olur. Eğer alerjiniz varsa kullanmayınız yan etkisi olabilir. Epilepsi hastalarına da önerilmez. Kaynamış suda 5-6 dk bekletilerek bitki çayını içebilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.