Meyveli Soda ve Maden Suyu Kalorisi Kilo Aldırır mı?

Maden Suyu Kaç Kalori ve Meyveli Soda Kilo Yapar mı?

Halk arasında sağlıklı içeceklerden biri olarak bilinen soda kalorisi yüksek orana sahiptir. Normal suya, karbondioksit gazı basılarak elde edilir. Özellikle meyveli sodalar, normal sodalara göre daha yüksek kalori içerir. Yinede yaz aylarında kullanılan gazlı içecekler arasında, en masum olanıdır. Sodaya göre doğal maden suyu daha sağlıklıdır. Maden suyu, sodaya benzer ama aynı değildir, sade maden suyu tamamen doğal yollardan üretilir. Çözünmüş katı madde içeriği en az 250 ppm olmalıdır. Üstelik maden suyunun kalorisi hiç yoktur.

500 ppm limitine kadar olanları düşük mineralli, 1500 ppm üzerinden çok olanlara yüksek mineralli su denir.

Maden Suyu Kaç Kalori: Doğal maden suyu kalori değeri yoktur. Sağlık için daha faydaları olan maden suyu kilo aldırmaz. Diyet yaparken tok karnına tüketmek kilo verme sürecinde işinize yarayabilir.

Meyveli Soda Kaç Kalori: Hazır satılan 1 şişe meyveli soda yaklaşık 40 kaloridir (kcal). Kalorinin yanında içinde hiçbir besin bulunmaz. Sıcak yaz aylarında meyveli soda yerine maden suyu tüketmek, sağlık açısından daha faydalıdır. Maden suyun içinde, bol miktarda mineral bulunur. Ter ile atılan vücut sıvıları, doğal maden suyu sayesinde çabucak yerine gelir. Yetişkin bir bireyin, günde iki şişe maden suyu içmesi önerilir.

Maden Suyu Kilo Yapar mı: Kalorisi düşük sağlıklı içecekler listesinde olan doğal maden suyu kilo aldırmaz. Aksine mide rahatlaması için bitkisel tedavi olarak kullanılır. Bunun yanında içerisinde bulundurduğu kalsiyum, magnezyum, sodyum, çeşitli vitamin ve minerallerle vücudun dengesini sağlamaya ve sindirim sisteminin rahatlamasına yardımcı olur. Bu nedenle doğal maden suyu kilo aldırır mı sorusuna hayır diyoruz.

Limonlu Soda kilo aldırır mı?

maden suyuMeyveli Soda Kilo Aldırır mı: Meyveli sodanın, kalori ve besin değeri olarak hiçbir faydası yoktur. Sadece tüketilen besinlerin hızla yakılmasını sağlar. içerisinde, tatlandırıcı olarak bol miktarda şeker bulunur. Bu da kalp damar hastalıklarına ve şeker hastalığına davetiye çıkartacaktır. Meyveli, Limonlu soda kilo aldırmaz hatta yenilen besinlerin çabuk sindirilmesine yarar. Tansiyon ve tiroid hastalarına önerilmez. Hazır satılan meyveli sodalar yerine; normal sodaya, evde taze sıkılan meyvelerin suyu katılmalıdır. Böylece tatlandırıcı yerine gerçek meyve suyu elde edilebilir. Limon, çilek, nar gibi kolay sıkılan meyveler, içi boş bir içecek olan sodayı hem lezzetli hem faydalı hale getirecektir.

Was this article helpful?

Related Articles

6 Comments

 1. mesut

  50 veya 100 kalori bu değil tehlike içindeki şker glikozda o şkeri vucuda alsak yedigimiz yiyecekler kiloya donusecek yag yakimi yavasliyacak kalori olsa sorunumuz ama sorun şeker

 2. Kubra

  Maden suyundan uretilen meyveli icecekler var. Onlar da meyveli soda mi yoksa meyveli maden suyu olarak mi nitelendirecegiz. Siseye baktigimda 100 ml icin 40 kalori civarinda bir deger gorunuyor. Simdi kilo derdini gectim. Kola vb
  Ocmek istemiyorum cunku gervekten cok soguk biseyler icme istegi oluyor gun icerisinde. Belki iki uc sise iciyorum sabahtan geceye kadar. Saglik yonunden meyveli sodalar ici davetiye olabilir demissiniz. Meyveli maden suyu da ayni kategoride midir? Tesekkur ederim. Biraz uzun oldu ama 🙂

  1. paramedikal

   meyveli soda 40 kalori civarı kalori içerir

Leave A Comment?