Kuşburnu İle Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz

Kuşburnu tohumları Gamma linolenik asit bakımından oldukça zengin olduğundan dolayı cilt için canlılık kazandırır ve güneş yanıklarına iyi gelir. Kuşburnu sadece Türkiye’de değil, dünyada da çok iyi bilinen bir meyve türüdür. Kuşburnu ayrıca iyi bir C vitamini kaynağıdır.

Özellikle Karadeniz bölgesinde birçok hastalığa karşı kuşburnu kullanılmaktadır. Kuşburnu çayları kış aylarının vazgeçilmez içecekleri arasındadır. Kuşburnunun meyvesinin olduğu kadar çekirdekleri de oldukça değerlidir. Gamma linolenik asit cilde canlılık kazandırır ve güneş yanıklarında da kullanılabilir. Bu nedenle sağlık ve güzellik sektörlerinde çok fazla tercih edilir. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan olan kuşburnu, cilt tonunun eşitlenmesine de yardımcı olur.

Kuşburnunun çekirdeklerinden soğuk baskı yöntemi uygulanmak suretiyle kuşburnu çekirdeği yağı elde edilir. Diğer bitkisel yağlarda olduğu gibi kuşburnu yağı da yüksek oranda Omega yağ asitleri içermektedir. Omega 3 ve 6, A vitamini ve retinol içeriğine sahip olan kuşburnu ciltte olumlu etkiler gösterir. Yüksek Omega içeriğinin yanında vitamin açısından da oldukça zengindir. Meyvesinin yapısında A, C ve E vitaminleri bulunur. Bu vitaminler hem vücut hem de cilt için hayati önem taşır. Özellikle C vitamini ciltteki kolajen yapısını destekler. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan olan kuşburnu cilt tonunun eşitlenmesine de yardımcı olur.

Her cilt tipine kuşburnu yağı ile iyi bir cilt bakımı yapılabilir. Zengin içeriğe sahip kuşburnu ile cildinizin daha pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlar. Cildinizdeki kırışıklıklara karşı savaş açabilir ve cilt yenilenmesini destekleyebilirsiniz. Hatta günlük kremlerin üzerine damlatılarak uygulanabilir veya suya damlatılarak da içilebilir.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.