Kuruyan Cilde Ne İyi Gelir, Maske İle Nasıl Nemlendirilir?

Kuruyan Cilde Ne Yapmak, Hangi Maske İyi Gelir?

Cildiniz ne kadar güzel bir yapıya sahip olursa olsun, kuruma gibi nedenlerle bu güzelliğini kaybetmeye ve hatta kötü bir görüntü almaya başlar. Kuruyan cilt yüzeyinde pullanmalar ve dökülmeler görülebileceği gibi, yaşlılık belirtileri de bu cilt tipinde kendisini daha erken göstermeye başlamaktadır. Güzel gözler, harika bir burun yapısı, dikkat çekici dudaklar.. Peki ya sağlıklı görünen parlak bir cilt?

Bu yazımızda kuru cilt tipleri için bakım, kurumuş cilt nasıl nemlendirilir? Sorusuna cevaplar vereceğiz.

Yumurta Sarısı Faydalıdır;

Tamamen bir şifa kaynağı olan yumurtanın, kuruyan ciltlere de iyi geldiğini biliyor musunuz? Yumurta sarısı, kurumuş cilt üzerinde son derece önemli etkilere sahip bir besin kaynağıdır.

kurumuş cilde iyi gelen maskeYumurta maske tarifi: 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı süt tozu ve 1 yumurtanın sarısını iyice karıştırın. Karışım macun şekline geldiğinde, cildinizin kuruyan yerlerine uygulayın. Yirmi dakika bu uygulama cildinizde kaldıktan sonra, az sirkeli ılık su yardımıyla temizleyin. Sirke kullanmadan da bunu yapabilirsiniz. Ancak sirkede cilt için ayrı bir güzellik kaynağıdır.

Cilde Canlılık Vermek İçin Salatalıktan Vazgeçmeyin;

Kuruyan ciltler için uygulanacak bir diğer yöntem ise, salatalık kürü. Yiyerek de yarar sağlayabileceğiniz bu güzel sebze, kür olarak uygulandığında kuruyan cilde iyi gelen yiyecekler arasında daha etkilidir. Cildin nem ve yağ oranını dengelemek için etkilidir.

kuruyan cilde ne iyi gelirKür nasıl yapılır: 1 tane orta boy salatalığı döveç yardımı ile iyice ezin ve macun haline getirin. Robotla da yapabilirsiniz. Daha sonra cildinize yedirerek sürün. Kür cildinizde yarım saat kadar kaldıktan sonra, cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu kürü haftada bir uygulamanız etkili olacaktır.

Bal ve Gül Suyu İkilisi;

Balın vücudunun geneli için eşsiz faydaları olduğu gibi, cildin nemlenmesi ve yağ oranının dengelenmesinde de önemli katkıları bulunmaktadır. Yanına gül suyunu da eklediğimizde, kuruyan ciltler için harika sonuçlar elde eden cilt bakım maskesi oluşuyor.

Kuruyan cilt için maske: Bir çay kaşığı bal ile, yine aynı ölçekteki gül suyunu karıştırın. Kuruyan cildinize bu karışımı uygulayın ve 45 dakika kadar bekletin. Ardından önce ılık sirkeli su ile, daha sonra da katıksız ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu maske karışımını haftada bir kez uygulayın.

Muz Ezmesi; Tamamen sararmış bir adet orta boy muzu, iyice ezin. Daha sonra kuruyan cildinize uygulayarak, yarım saat bekletin. Yarım saatin sonunda cildinizi su yardımı ile temizleyin. Muz ezmesini haftada 1 ya da 2 kez uygulamanız ideal olacaktır.

Aloe Vera; Kozmetik ürünlerinin ham maddelerinden birisi sayılan Aloe vera, jel olarak cilde direk sürüldüğünde de son derece önemli etkiler göstermektedir. Taze Aloe Vera jelini, kuruyan cildinize uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra, uyguladığınız jeli ılık su ile temizleyin. Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Cilt Kuruluğunu Önlemek İçin, Aşağıdaki Basit Yöntemleri de Uygulamak Faydalıdır.

Cilt Nasıl Nemlendirilir Evde Ne Yapmalı;

* Kışın banyo yapma süresini, 10-15 dakikayı geçmeyecek kadar kısa tutun. Ve banyo yaparken ılık suyu tercih edin.

* Elinizi yada cildinizin herhangi bir bölgesini yıkadıktan sonra, iyice durulayın.

* Evde Banyo yaparken kullanacağınız kozmetik ürününün içeriğinde, nemlendirici bulunmasına dikkat edin.

* Sadece banyolardan sonra, vücudunuza yoğun nemlendirici süt içeriği bulunan ürünler sürün. Cilt nasıl nemlendirilir sorusunun en iyi cevaplarından.

Kuruyan ciltlere ne iyi gelir? Sorusuna bitkisel yollarla cevaplarını verdik. Sizde bu evde yapılan maske önerilerini deneyebilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.