Karın Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Fazla kilolar hepimiz için sorun olmaktadır. Ancak kilo verdikten sonra birtakım sorunlar devam edebilmektedir. Aşırı kilolu olup kilo veren pek çok kişide karın sarkmaları ve çatlakları oluşmaktadır. Bu konuda çözüm yöntemi olarak karın germe operasyonu uygulanmaktadır. Karın germe operasyonu genellikle aşırı deri sarkmalarında ve karnı düzleştiren durumlarda yapılmaktadır.

En önemli ve ciddi estetik operasyonları arasında yer alan karın germe operasyonunun ardından hastanın uzun bir süre dinlenmesi ve ani hareketlerde bulunmaması gerekir. Çünkü ani hareketler karın bölgesindeki dikişlerin zarar görmesine sebep olacaktır. Bu aşamada iyice dinlenilmesi ve ani hareketlerden kaçınılması iyileşme süreci açısından oldukça önemlidir. Karın germe operasyonunda fazla deri parçaları çıkarılarak geriye kalan deri dikilmektedir. Operasyonun ardından taburcu edilmeden önce hastaya özel bir korse takılmaktadır. Bu korse ise iyileşme sürecini hızlandırmakta ve operasyon bölgesini korumaktadır.

Lazer Liposuction Operasyonu

Yağ aldırma operasyonlarından biri olan lazer liposuction ise yan etkileri daha az olan ve güvenilir bir yöntemdir. Lazer liposuction yönteminde amaç; yağların sıvı bir şekilde vücuttan alınmasıdır. Bu işlem ise sadece operasyon sırasında kullanılan özel bir lazer ile yapılabilmektedir. Genellikle vücudun her bölgesine uygulanabilen lazer liposuction yönteminde en önemli avantaj ise, çok daha fazla miktarda yağın vücuttan alınabilmesidir. Bu yöntem genellikle kilo vermeye çalışmış, ancak bölgesel anlamda istediğin şekilde zayıflayamayan kişiler için uygundur. En fazla uygulandığı bölge ise yağlanmaya en uygun bölge olan karın ve göbek bölgesidir.

Diğer Germe Operasyonları

Gıdı ve göz kapağı germe operasyonları da farklı amaçlar için yapılmaktadır. Göz kapağı germe yönteminde amaçlanan ise düşük göz kapaklarının tekrar yukarı kaldırılmasıdır. Yaş faktörüne veya genetik faktörlere bağlı olarak meydana gelen düşük göz kapağı bireyi daha yorgun ve hasta göstermektedir. Bu aşamada hastaya bölgesel anestezi yapılır ve yaklaşık 2 saat içerisinde de göz kapağı germe operasyonu tamamlanmaktadır. Bu bölgede şişlik oluşması gayet normaldir. Ancak ortalama olarak 1 hafta içinde tüm şişlikler inecektir. Gıdı germe operasyonu ise yüz bölgesinin altında meydana gelen aşırı yağın yok edilmesi için yapılır. Gıdık germe operasyonu lazer ile de uygulanabilmektedir. Lazer ile yapılan gıdık germe operasyonlarında başarı oranı daha yüksektir.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.