Düz Bir Karın İçin Karın Egzersizleri

Herkesin düz bir karına sahip olmak istediği aşikar bir durum. Düz bir karına sahip olabilmek için çok fazla çaba gösterilmesi bunun yanı sıra emek harcanması ve zaman ayrılması gerekmektedir. Fakat yine de istediğiniz elbiseyi giyip istediğiniz güzel görünümü kısa süreliğine de olsa yakalamak istiyorsanız bazı ufak takviye ve öneriler ile amacınıza ulaşabilirsiniz.

karın egzersizleri
Düzenli Karın Egzersizleri ile böyle bir karın hayal değil !

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Yapılabilecekler

İlk olarak yapmanız gereken duruşunuzu dikleştirmeniz. Bunun düz karına sahip olmakla ne gibi bir alakası var diyebilirsiniz. Dik bir şekilde durmadığımız zaman vücudumuz yükü boyun ve sırt kartlarımızda birikiyor ve karın kaslarımız neredeyse hiç denecek kadar az çalışıyor. Dik durma gayreti içerisinde olmak karın kaslarının çalışmasına yardımcı olacaktır ve bu sayede daha düz bir karın yapısına sahip olabilirsiniz.

Elbette düzenli karın egzersizleri yaparak yerde mekik hareketi ve karında yerleşik rektus adelesini çalıştırarak sert ve dinamik karın formuna ulaşabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise düzenli bir şekilde su içmek. Düzenli bir şekilde su içmek kan dolaşımının düzenli bir şekilde gerçekleşmesine katkı sağladığı gibi sindiriminizin de eksiksiz olarak sürdürülmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede şiş karna ve ödemlere sahip bir vücut yapısına ulaşmanıza engel olur.

 

Konuşarak yemek yemekten ve yemek yerken yanında asitli içecekler tüketmekten kaçınmanızda fayda var. Konuşarak yemek yerken daha fazla havayı yutarsınız ve bu da şişkinlik hissi yaratır. Aynı şekilde asitli içecekler tüketmekte şişkinlik durumunu arttırır. Bu nedenle yemek esnasında olabildiğince az konuşmaya ve asitli içecekleri içmekten uzak durmaya gayret edin.

Stres yapmakta karnın şişmesine yol açan unsurlar arasında yer alıyor. Bu nedenle gün içerisinde 15-20 dakika kadar da olsa rahatlamanıza yardımcı olacak karın egzersizleri ve aktiviteleri yapmanız ve stresten olabildiğince uzak durmaya çalışmanız az da olsa karın şişliğinin önlenmesine katkı sağlayacaktır.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?