Kalorisi Yüksek Yiyecekler İle En Çok Kilo Aldıran Besinler

Kalorisi Çok Yüksek Besinler İle Fazla Kilo Aldıran Yiyecekler Listesi

En fazla kilo aldıran yiyecekler nelerdir ve kalori değerleri yüksek olan gıdalar listesi yapacak olursak aşağıdaki besinleri sayabiliriz. Kilo almaya yardımcı besinler şu şekildedir;

Kuruyemiş ve kuru meyveler: Sağlıklı kalorisi yüksek gıdalara baktığımız zaman bunlar örneklenebilir. Düzenli tüketildiğinde içerisinde bulunan sağlıklı yağ asitleri sayesinde kısa sürede kilo almak mümkün.

Badem Kalorisi: Kalorisi yüksek yiyecekler içindeki bademin 100 gram içinde 575,5 kalori değeri vardır.

Hindistan Cevizi: 100 gram Hindistan cevizi 354 kaloridir. Kalorisi en yüksek meyveler içinde olmakla beraber; tam 9 gram diyet lifi içerir.

Kuru Kayısı: 100 gram içinde 250 kalori vardır.

Fındık: Besin değeri faydaları yanı sıra içerisinde 267 kalori bulunur.

Sağlıklı kilo almak için vücuda faydalı gıdalar ve kalorisi yüksek besinler tüketmek gerekir. Aşağıda verilen 3 madde size orantısız kilo aldırabilir aynı zamanda beraberinde bölgesel yağlanma ve sağlıksız kilo alma süreci yaşatacaktır. Bu üç maddenin altında enerji ve besin değeri yüksek sağlıklı kilo aldırıcı yiyecekler vardır. Tekrar hatırlatalım ilk üç maddeyi uygulamamanız dileğiyle:

Vücut İçin Sağlıksız Kilo Aldırıcı 3 Madde;

1-Şeker oranı yüksek besinler: Şekerli besinler her ne kadar sağlık için önerilmese de kararında yiyerek yüksek kalorili yiyecekler grubunda olduğu için kilo almak mümkün. Şekerli besinler arasında şu gıdaları sayabiliriz. Tatlı, şekerleme ve tatlandırıcılı atıştırmalıklar.

Mısır şurubundan elde edilen katkılı tatlandırıcılar gıda sanayide çok fazla kullanılmakta ve bu insan sağlığında bağımlılık yapabilen, tatlı krizi yaşatabilen en büyük problemlerdir. Katkılı yiyecekler yerine doğal tatlılar tüketmeliyiz. Bu şekilde vücut sağlığı üzerinde bir dengesizlik yaşamayı en aza indirmiş oluyoruz.

2-Tuz, yağ oranı yüksek hamur işleri: Bu şekilde farklı lezzetler katarak özellikle hamur işi olan besinler, yemek yemek isteğini arttırmaktadır. Ağız yoluyla sürekli aynı yiyecekleri tüketmek ertesi gün bir alışkanlık yapabilir.

3-Alkol: Yağ olarak hemen vücut tarafından depolanan faydalı ekstra bir bileşeni olmayan, sağlıksız fazla kalorili, kilo aldırıcı içecekler arasındadır. Alkol tüketimi yanında genellikle boş durulmaz ve çeşitli yağlı yiyecekler ve kuruyemiş ile takviye edilir. Bu şekilde kilo aldıran yiyecekler sağlıksız ve göbek, bel çevresinde yağlanma oluşturan içeceklerdir.

Hazır fastfood tarzı yiyecekler: Bu besinler içerisinde donmuş yağ oranı fazla olmakla beraber adeta bir yüksek kalori patlaması yaratır. Sağlık açısından her ne kadar tartışılan besinler gurubunda olsa da pizza, patates kızartması 100 gram 530 kalori, hamburger 250 kcal. Cips vb. kilo aldırıcı özelliğe sahiptir.

Sağlıklı Kalorisi Yüksek Hızlı Kilo Aldıran Yiyecekler Listesi;

Sütlü Tatlılar Sağlıklı Kilo Aldırır: Yapay tatlandırıcı kullanılmadan yapılan sütlü şekerli tatlılar kilo almaya yardımcı olacak liste içindedir. Ucuz tatlı aramaktansa evde kendiniz daha sağlıklı ve kilo aldıran yiyecekler hazırlayabilirsiniz. En çok kilo aldırıcılar arasında ilk başta gelen besinlerdir.

Profiterol kaç kalori: 334,1 kalori değeri içerir.

Sütlaç Kalorisi: 100 gram sütlaç 111,1 kaloridir.

Muhallebi kaç kalori: 100 gram kase 122,4 Kcal. bulunur.

Puding: 119,5 kaloridir.

Ayran, yağlı süt ve boza: Hem sağlıklı olması hemde kilo aldıran yiyecekler arasında olması bu besinleri farklı kılıyor. Yoğurtta 200 kalori bulunmakta ve 1 bardak sütün kalorisi 120 kcal. dır.

Taze meyve suları: Taze sıkılmış meyve suları için, oldukça çok ham meyve harcanır. Şeker oranı ve kalorisi yüksek portakal veya diğer meyvelerin suyu sağlıklı ve hızlı kilo almak için faydalıdır.

Portakal Suyu Kaç Kalori: 100 gram 44,9 kalori içerir ve 200 gram 1 bardak portakal suyu 89,8 kaloridir.

Elma Suyu: 45,6 Kcal. 100 gramda bulunur. 1 bardak elma suyu ise 91,2 kaloridir.

Pilav makarna: Sağlıklı karbonhidratlara ek olarak pilav ve makarna tüketmeniz kilo almak için yapılacak yöntemler arasındadır. Kalorisi yüksek yiyecekler arasında olan kuru hamur olarak sınıflandıran makarna, buğdaygiller familyasından pilav farklı çeşitlerde ve sos yardımıyla hazırlanarak kilo alma süreci hızlandırılabilir. Tek başına kilo aldırmazlar, üzerine ilave edilecek soslar kilo almaya yardımcı olur.

Pilav Kalorisi: 100 gram pilav yemeği 359,2 kalori değeri sahip ve kilo aldırıcı besinler arasındadır.

Makarna: Pişmiş, sade ve hazır makarna 131 kaloridir.

kilo almak için kalorisi yüksek yiyeceklerEt, tavuk, balık: Protein ve besleyici özelliği çok yüksek olan bu tür yiyecekler sağlıklı kilo aldıran besin grupları arasındadır. Kendinize kilo alma diyet listesi oluşturun ve bu besinleri mutlaka listeye ekleyin.

Et Kaç Kalori: Kırmızı et 100 gram 242,1 kaloriye denk gelmektedir.

Tavuk Eti: 239 kaloridir 100 gr.

Çikolata: Normal çikolatada daha fazla kalori ve yağ oranı olması bitter çikolataya göre daha sağlıksız olması sebebidir. Protein içeren ve içerisinde kuruyemiş olan çikolatalar yenilebilir.

Bitter Çikolata Kaç Kalori: 100 gram siyah çikolata 545,6 kaloridir.

Ev yapımı kekler: Evde daha sağlıklı olarak hazırlanan doğal pekmez ve kuru meyvelerle yaptığımız kek de kilo alma yöntemleri arasındadır. Kalorisi fazla sağlıklı yiyecekler arıyorsanız bu öneri işinize yarayabilir.

Helva, mısır, bebek bisküvisi, patates, bezelye, havuç, mantar, şeker pancarı gibi yiyecekler kalorisi yüksek buna bağlı olarak en çok kilo aldıran yiyecekler arasındadır.

kalorisi yüksek besinlerBu saydığımız gıdalar her ne olursa olsun dengeli alınması gereklidir. Kilo almak isterken sağlık sorunları beraberinde gelebilir. Kilo aldıktan sonra yağlanmaya sebebiyet verebilir. Bunu önlemek için normalin az üstünde bu şekilde beslenmelisiniz.

Kilo nasıl alınır diyorsanız her şey programlı olmalıdır. Kendinize hazırlayacağınız bir beslenme programı sayesinde sağlıklı kilo alabilirsiniz. Düşünsenize her gün yediğiniz yiyeceklerin kalori ve besin değerlerini bilmeden tüketmeniz ne kadar sağlıklı olabilir.

Was this article helpful?

Related Articles

3 Comments

  1. Hepyesem İncekalsam

    Kalorisi yüksek şeyleri seviyorum baklava, hıngel, kalburabastı gibi bunları hep yesem ama kilo almasam ne önerirsiniz

  2. Tahsin Bol

    Yüksek kalorili gıdaları tespit edip glisemik indeksi düşük olan gıdaları diyetimize eklemek temel diyet prensibi olmalı

  3. Kadir

    Merhaba arkadaşlar ben kadir , istanbul esenevler de bir fitness salonunda fitness eğitmeniyim benim size önerim günde 4 veya 5 öğün yemeye özen gösterin bunlar sabah kaltığınızda , öğlene doğru 10-11 gibi , öğlen 1-2 gibi , akşam yemeği 6-8 gibi , uyumadan hemen önce arkadaşlar şimdi hangi öğünlerde ne kadar fazla yemelisiniz onu açıklıcam sabah kahvaltısında kesin doyana kadar yemelisiniz , öğlene doğru 10-11 de doymamak şartı ile birkaç dilim ekmek veya 1 tabak çorba vs atıştırmalık yemelisiniz , öğlende ise zor nefes alana kadar kendinizi zorlamalısınız bırakın göbek önden gitsin sonra o göbeği kasa dönüştürme şansınız var 🙂 , akşam yemeğinde doyana kadar yemelisiniz fazlasını yemenizi tavsiye etmem , ve bence kilo almak isteyenlerin en önemli öğünü olan yatmadan hemen önce buna saat vermiyorum örneğin 12’de yatıyorsanız 11:30 da yemeğe oturmalısınız bu öğünde ise tıka basa allah ne verdiyse yemelisiniz herşeyi yiyebilirsiniz akşamdan kalan yemeklerde olabilir ekmek yemeği sakın unutmayın salata vs yemezseniz daha iyi olur yemeğe ( makarna , pilav , kurubaklagil ) gömülün ben uyumadan önce 1 paket makarnayı yanında 1 ekmek ve ayranla bitiriyorum şuan 1.95 boy 110 kiloyum 25 yaşıma geldiğimde steroid basarak bir hulk olucam şuandada öyleyım ama daha iyisini istiyorum 🙂 neyse iyi günler herkeze bol çalışmalar

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.