Hızlı kilo verdiren karpuz diyeti

Karpuz Diyeti nasıl yapılır ?

Karpuz mevsim sebebiyle en çok pazarları ve manavları süsleyen meyve olmaya başladı. Şöyle kütür kütür bir dilim karpuza sıcak bir yaz günü kimse hayır diyemez. Elbette zayıflama kaygısı çeken ve aşırı kilolarından eğlenceli bir diyet ile kurtulmak isteyenler ise hiç hayır dememelidir. Karpuz kalori değeri olarak 150 gr karpuz 50 kalori civarındadır. Bu bol miktarda lif ve su içeren karpuzun ideal bir diyet öğesi olmasını sağlar. Ve karpuz diyeti adı altında popüler olan karpuz diyeti ile zayıflayanlar kadınlar kulübü ve ekşi sözlük paylaşımları ile sosyal medyada sıkça adından bahsedilen efsane karpuz diyeti karşımıza çıkar.

Karpuz diyeti ilk olarak tanımlayanlar tarafından yer gök karpuz durma bol bol karpuz ye ancak başka hiçbir şey yeme şeklinde tanımlanmıştır. Ancak bu sağlıklı bir kilo verme yöntemi olmadığı için öncelikle sadece karpuz yiyerek yapılacak karpuz diyeti ile zayıflayanlar kısa süre sonra ya metabolik dengelerini bozmakta veya verdikleri kiloları hızla geri almaktadırlar.

Karpuz diyeti güncellenerek elde edilen ve Akdeniz toplumları için çok eğlenceli iki unsura dayanan karpuz ve beyaz peynir diyeti aslında olması gereken dengeli diyet listesi formülüdür.

Karpuz peynir diyeti 

Karpuz ve peynir ile kombine edilen bu kolay ve zevkli diyet ile günlük su ve kontrollü kalori alımını karpuz ile ve protein ihtiyacımızı ise light peynir ve yoğurt ile sağlamak temel plandır.

Günlük ana ve ara öğünlerde düzenli olarak tüketilecek olan 200 gr porsiyonlar halinde 1000 gr karpuz toplamda maksimum 300 kalori sağlayacak ancak içerdiği bol miktarda su ve lif ile her diyet uygulayanın korkulu rüyası olan bağırsak tembelliği ve kabızlık sorunlarının oluşmasını en aza indirecektir. Günlük 100 gr light beyaz peynir ve kepekli grissini ve light yoğurt, ızgara tavuk göğsü gibi protein destekleri ile birlikte metabolizma hızlandırıcı olarak günlük 2500 cc limonlu ve zencefilli ılık  su ile kombine edilen karpuz peynir diyeti disiplinle uygulandığı 15 gün sonunda asgari 5 kilogramlık bir zayıflamayı garanti eden sağlıklı, kolay, eğlenceli ve ucuz bir diyet listesi olarak gençler arasında kabul görmektedir.

Was this article helpful?

Related Articles

1 Comment

  1. firuze çakmak

    Karpuza bayılıyorum inşallah işe yarar.Ama inşallah karpuz yemeyi dahada abartmam.

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.