GÜNEŞ KREMİ NE KADAR SÜRÜLMELİDİR

Yaz ayları geldi, sıcaklar ülkemizde etkisini göstermeye başladı. Her ne kadar özlediğimiz güneşli günlere ulaşsak da güneşin cilt için zararlarından kurtulmak için doğru güneş kremini, doğru şekilde kullanılması gerekiyor. Korunmasız bir şekilde güneş ışınlarına maruz kalmak yerine doğru güneş kremini seçebilir ve doğru bir şekilde korunmayı başarabilirseniz güneşin tüm faydalarından yararlanabilirsiniz.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır ve Ne Kadar Sürülür?

Güneş kremi hem güneşli havalarda, hem de kapalı havalarda kullanılması gereken bir kremdir. Güneş kremleri hakkında bilinen yanlış şeylerden biri olan kapalı havalarda güneş kremi kullanılmaması yanlış bir bilgidir. Güneş kreminin cilt tarafından emilmesi ve güneşe karşı koruma gücünü kullanması için güneşe çıkmadan önce 20-25 dakika öncesinde sürülmesi gerekmektedir.

Güneş kremini güneşe çıktığınızda sürerseniz kısa süre içerisinde terleyecek ve terinizi silerken güneş kremini de silecek, cildin emmeden temizlenmesine neden olacaksınız. O yüzden güneş kremi kullanımında kesinlikle en az 20 dakika öncesinde sürmeli ve ardından güneşe çıkmalısınız.

Güneş kremi özellikle burun, alın, omuz ve kola sürülmelidir. Bu bölgeler güneşe en çok maruz kalan bölgeler olduğu için çok fazla dağıtılmadan kalın bir tabaka olarak sürülmeli, cilt tarafından doğal bir şekilde yenmesi sağlanmalıdır.

Eğer güneş ışınlarına çok fazla ve devamlı olarak maruz kalacak iseniz cildinizde yanmalar hissetiğiniz anda güneş kreminizi tazelemeniz gerekir. Güneş kreminin faktör ve içerisine göre belirli bir süreden sonra etkisi kaybolacaktır. Bu noktaya dikkat ettiğinizde güneş kreminizden daha fazla verim alabilirsiniz.

Etiketler; Güneş Kremi, Güneş Kremi Ne Kadar Sürülür, Güneş Kremi Nasıl Sürülür

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?