Göbek Eritmek İçin Öneriler

Karın bölgesinde oluşan yağlardan herkes rahatsız olur ve göbek eritmek için herkes çeşitli çözümler arar. Karın bölgesinde oluşan yağların azalmasında etkisi olan besinlerin tercih edilmesi de bu çözümler arasındadır. Daha güzel ve daha fit görünmek için karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak ve düz bir göbeğe sahip olmak isteyenlere tavsiye edilen bazı besinler bulunmaktadır. Bu besinler ise şunlardır:

1- Yoğurt
2- Kefir
3- Kinoa
4- Yeşil çay
5- Yaban mersini
6- Yulaf
7- Chia tohumu
8- Yağlı tohumlar
9- Kompleks karbonhidratlar
10- Zeytinyağı

Yulaf yüksek miktarda beta glukan lif ve iyi bitkisel protein içermesi sayesinde kahvaltıda tüketilir, uzun süre tok ve zinde kalmaya yardımcı olur. Kuru meyvelerle tatlandırılarak süt ile tüketilebilir. Birçok kişinin ismini duymadığı chia tohumu ise sütten daha fazla miktarda kalsiyum, somon balığından daha fazla miktarda Omega 3 ve yeşil çaydan daha fazla antioksidan içeren bir bitkinin tohumdur. Tok tutma özelliğine sahip olan chia tohumu günlük beslenmenin bir parçası haline getirilerek günde 1-2 yemek kaşığı kullanılabilir.

Diyet yaptığınızda canınızın çok çektiği, ancak karşı koyamadığınız bazı gıdalar yüksek kalorileri ile daha sonra size kilo olarak geri dönebilir. Bu noktada alınan kalorileri yakmak için bazı püf noktalar imdadınıza yetişebilir. İşte bazı öneriler:

1 Dilim çikolatalı pasta: 70 gramlık 1 dilim çikolatalı pastada yaklaşık 275 kalori bulunur. Bu kalorinin size kilo olarak dönüşünü engellemek üzere ortalama 2,5 saat aktif bir şekilde hareket etmeniz gerekir.

Baklava: 40 gramlık 1 dilim baklava tüketilmesi karşılığında 240 kalorinin size geri dönüşü olur. Bu kaloriyi yakabilmek için 1,5 saat durmadan dans etmek gerekir.

Sucuklu yumurta: Pazar kahvaltılarının vazgeçilmesi sucuklu yumurtanın 150 gramlık bir pozisyonu tam 363 kaloridir. Bu kaloriyi yakmak için 1,5-2 saat arası yüzmeniz gerekir.

Sütlü kahve: Bir fincan yağlı süt ile şekerli sütlü kahve içildiğinde 150-160 kalori alınmış olur. Bunu yakabilmek için 45 dakika tempolu şekilde yürümelisiniz.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Öneriler

  • Şekerden vazgeçmek
  • Ambalajlı içecekler içmemek
  • Daha çok protein tüketmek
  • Karbonhidratı azaltmak
  • Daha çok besin lifi tüketmek
  • Daha çok hareket etmek
  • Ne yediğinizi ve ne kadar yediğinizi not almak
  • Satın aldığınız gıdaların etiketlerini okumak
  • Salatalarda sirke kullanmak
  • Düzenli uyku

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.