Gıdık Eritme Egzersiz Hareketleri İle Gıdı Nasıl Gider?

Gıdık Eritmek İçin Resimli Egzersiz Hareketleri ve Yüz Yogasıyla Gıdı Sarkması Nasıl Eritilir;

Eğer gıdık eritmek istiyorsanız boyun bölgesindeki kasları çalışmak en önemli egzersiz hareketleri arasında. Ayrıca yüz yogası yaparak ve küçük titreşim aletleri ile eritme sürecine yardımcı olabilirsiniz. Gıdı sarkması nasıl eritilir yöntemleri, yok etmek için ne yapmalı diyorsanız aşağıdaki resimli gıdık nasıl gider yazımız tam size göre;

Genellikle kilo problemleri olan kişilerde daha çok görülen, ayrıca yaşlanmaya bağlı cildin gevşemesi olarak bilinen çene bölgesindeki gıdı sarkması, genç yaşta olmasa bile ilerleyen zamanlar ortaya çıkabilir. Hazırladığımız resimli gıdık eritme egzersiz hareketleri yöntemleri ile gıdı nasıl erir detaylıca bakalım;

Gıdık Eritme Hareketleri Resimli Uygulama Yöntemleri

 • Eğer masaj yoluyla gıdık eritmek istiyorsanız yüzünün yağ oranına göre bir nemlendirici veya bitkisel yağ seçin. Masaj yağı da olabilir.
 • Bu egzersiz hareketleri için 20 dakika yeterlidir.
 • Yüzün yorgun olmaması gıdık eritmek için önemlidir. Özellikle sabahları yapılan gıdık zayıflatan hareketler ve yüz yogası daha faydalıdır. Eğer gün içinde vakit probleminiz varsa yüzü yarım saat dinlendirdikten sonra egzersizlere başlayın.
 • Kadınlarda boyun bölgesi sarkınca yaşlı kadın damgası vuruluyor. Azim edin ve başarın.

(Yüz Yogası) Gıdık Eriten Hareket Başlangıç Egzersizi: Yukarıya doğru bakın ve çene kısmını dışarı doğru çıkartın. 20 saniye bekledikten sonra boyun bölgesindeki kasların kasıldığını göreceksiniz. Bırakıp tekrar yapın ve çene ve alt dudağı burna doğru uzatmaya çalışın. 6 kere tekrarlanacak. Eğer hareketlere yeni başladıysanız ilk günde zorlamayın. Eğer zamanla gıdı ve boyun bölgesinde ağrı hissediyorsanız ilk aşamayı geçtiniz demektir, çünkü kasları düzene sokmak için yapılan bu egzersiz hareketleri sonrasında kaslar çalışmaya başlayarak hafif ağrı yapacaktır.

resimli gıdık eritme egzersiz hareketleri

Gıdı Sarkması İçin Egzersiz: Aynı şekilde baş yukarıda olacak şekilde resimde gördüğünüz gibi 20 saniye boyunca yavaş hareketlerle ağzınızı açın ve kapatın. Fakat çeneyi dışa doğru vermeyi unutmayın.

gıdı eritmek

Bir Diğer Resimli Gıdık Eritme Hareketi: Aşağıdaki resim gibi yumruğunuzu sıkıp çene altına baskı yapın. Elinizle baskı yaparken aynı zamanda ağzınızı açmaya çalışın. Boyun kaslarını güçlendirmek ve gıdık eritmek için en önemli hareket yöntemleri arasındadır.

gıdık eritme hareketleri

Boyun Germe Hareketi İle Gıdı Yok Etme: Aşağıda gördüğünüz resimdeki gibi pozisyon alın. Çene ve boyun kasları sıkarak 6-7 saniye bekleyin ve 7 tekrar yapın.

gıdı nasıl eritilir

Gıdık Altına Baskı: Kan dolaşımını hızlandırmak ve yağ yakmak için çenenin altına elinizin tersiyle tokat atar gibi hafif şiddetli 50 defa vurun. Gıdık eriten bu egzersizi günler geçtikten sonra çoğaltabilirsiniz.

gıdık eritme yöntemleri

Gıdık Eritme Aleti ”Neckline Slimmer” İle Gıdı Sarkması Nasıl Gider ve Yok Olur;

Bir diğer gıdık eritmek için uygulanan yöntem Neckline Slimmer gıdı eritici bir alettir. Bu alet ile yapılan egzersizler gıdı bölgesine baskı uygulanarak yapılır ve internetten detaylı bilgi bulabilirsiniz. Aleti göğüs kafesi üzerine ve çene altına yerleştirip başınızı aşağı, yukarı indirip kaldırın. Bizim elle ile yapmanızı  önerdiğimiz gıdık eritici yöntem ile aynı taktiği kullanarak gıdık sıkılaştırır ve gıdık eritir.

gıdık eritici Neckline Slimmer Gıdık Eritme Aleti ile gıdı nasıl eitilir

Çene kemiğinin altındaki yağ tabakasını zayıflatma ve gidermek için bir diğer yöntem boyun germe gıdı estetiği oluyor. Bu bir cerrahi müdahale olarak bilinse de gıdık nasıl yok olur sorusunun kesin cevabıdır. Gevşemiş çene altı derisinin toparlanması ve fazla yağ tabakalarının alınması işlemine gıdık estetik operasyonu deniliyor. Yaptıranların yorumları incelendiğinde gıdık sarkmasından tamamen kurtulan kadınların gençleştiği söylenmekte.

Gıdık Eritmek İçin Diğer Yöntemler;

Gıdığı yok etmek için güzellik merkezlerinde çeşitli masaj tekniklerini deneyebilirsiniz. Fakat bu gıdık giderici işlemler sürekli uygulanması gerektiğinden maliyeti biraz fazla olabilir. Bunun yerine yukarıda verdiğimiz gıdık eritme egzersizleri daha cazip oluyor. Bu yüz yogası hareketleri düzenli uygulanması gerekmektedir. Gıdık vücudun en zor eritilen bölgelerinden bir tanesidir. Azimli, kararlı ve sabırlı olmak gıdı nasıl eritilir sorusunun cevabıdır.

Gıdık Eritici Doğal Maske;

Çeşitli yüz maskeleri ile gıdık eritmek tamamen faydalı olmuyor. Yukarıdaki gıdı eritici yöntemlerin yanında cilt yapısının daha sıkı olmasını sağlayan maske tarifi şu şekilde;

Malzemeler: Bal, yoğurt ve kil.

Yapılışı: Tüm malzemeleri aynı oranda olacak şekilde karıştırın. Boyun ve gıdı bölgesini temizledikten sonra sürüp 15 dakika beklettikten sonra ılık su sayesinde durulayın. Gıdık giderici haftada 1 uygulayabilirsiniz ve bu sayede boyun kısmı ve gıdık bölgesinde toparlayıcı, gerdirici etkiler yaratacaktır.

Boyunda Gıdı Sarkması Neden Olur?

Kilolu kişiler hızlıca zayıfladığı zaman gıdık bölgesinde cilt gevşemesine neden olur, Ayrıca fazla kilolu kadınlara da gıdık kaçınılmaz bir sonuç. İkinci nedenleri arasında yaş ilerlemesine bağlı sorunlar; buna cildin kendisi salması da denilebilir. Fakat yukarıda verilen resimli gıdık eritme yöntemleri düzenli olarak uygulanması gerekir. Hemen gıdıyı eritmek için faydalı olmayabilir fakat ilerleyen zamanlarda gıdı sarkması nasıl yok edilir sorunuzun cevabıdır. Bu gıdık eriten egzersizleri sürekli yapanlar varsa yorumlar kısmına düşüncelerini yazabilir.

Was this article helpful?

Related Articles

3 Comments

 1. Eylül Sarraf

  Gıdık eritme için liposakşın yaptırmak ile günlük egzersiz göre daha hızlı bir yöntem olarak aklıma geldi fakat maliyetli olacağı için bu yöntemi öncelikle denemek ve çene altı gıdık yağlarımı düzene okmak istiyorum.

  1. paramedikal

   Evet liposakşın hızlı bir teknik fakat cerrahi bir tedavi yöntemi olan lipoakşın belli risklere de sahip diye düşünüyorum

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.