Estetik Burun ameliyatı yaptırmak için hangi yol izlenmelidir ?

Burun estetiği ameliyatı 

Estetik Burun ameliyatı günümüzde ülkemizde en çok yapılan estetik amaçlı operasyondur. Bu ameliyat sigorta güvencesinde olmadığı için sıklıkla devlet hastanelerinde yapılamamaktadır. Ancak ameliyatın estetik amaçla değil ancak nefes alma sıkıntısı için yapıldığına dair doktor raporu düzenlenmesi halinde estetik burun ameliyatı olan rinoplasti ameliyatı,  nefes alma güçlüğünü düzeltmek için yapılan kıkırdak ve kemik operasyonu olan septoplasti ameliyatı ile kombine edilerek yapılabilir. Haliyle bu iki farklı ameliyat iki farklı branş olan Plastik cerrahi ve Kulak Burun Boğaz uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Genel kabul estetik amaçlı ameliyatta daha temel bilgi ve beceriye sahip olan Plastik Estetik cerrahi uzmanlarının bu girişimleri uygulaması septum deviasyonu olarak bilinen ve nefes alma sorunlarının temel nedeni olan kıkırdak, kemik eğrilikleri probleminin ise KBB uzmanı tarafından ameliyat edilmesi yönündedir. Ancak bu her zaman uyum içinde alanını belirlemiş Plastik cerrahi uzmanı ve KBB uzmanı birlikteliğini gerektirdiği için çoklukla bu birlikteliğin mümkün olmaması sebebi ile tek branş uzmanı tarafından iki işlem birlikte gerçekleştirilebilir.

Estetik burun ameliyatı olası medikal ve hukuki sorunlar nelerdir ?

Estetik burun ameliyatı izmir fiyatları
Burun estetiği giderek yaygınlaşan bir estetik girişimdir

Elbette bu bazı tıbbi ve hukuki sorunları da birlikte getirir. Şöyle ki plastik cerrahinin yaptığı septum deviasyonu her zaman estetik amaçlı girişim gibi değerlendirilirken KBB uzmanı tarafından yapılmış bir ameliyatta estetik dışı girişim gibi kabul görmektedir. Bu durum iki taraflı yanlış anlaşılmalara ve suistimallere neden olur. Sigorta kuruluşu ön yargı ile yaklaştığı her Plastik cerrahi ameliyat faturasını irdelemek ve sağlık raporu arama zorunluluğu hissederken, KBB uzmanları tarafından yapılan ameliyatlarda bazı durumlarda branş ihlali olarak kabul edilmesi gereken estetik alanda olabilir.

Bu sebeple sigorta ödemesi dışında tutulduğu bilincinde olunması gereken estetik burun ameliyatı özel muayenehane ve özel hastane ortamında ücretli olarak yapılma yoluna gidilmesi gereken medikal ve sigorta kurumları ile legal problemlerle karşılaşmak istemeyen her hastanın başvurması gereken en sağlıklı yoldur. Devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde sigorta güvencesi kullanılmaksızın ücretli olarak estetik ameliyat yapılabilmektedir.

Estetik Burun Ameliyatı Fiyatları nedir ?

Estetik burun ameliyatı 2017 fiyatları halen 2018 yılında da ekonomik yavaşlama nedeni ile özel merkezlerde gündemdedir. Elbette ehil olmayan deneyimsiz kişilerin farklı estetik burun ameliyatı fiyatlandırması olabilir.   Ancak estetik cerrahi uzmanları ile görüşülerek elde edilen bu fiyatlar estetik burun ameliyatı İstanbul  için 5000- 10000 TL arasında olurken, Ankara estetik burun ameliyatı fiyatları 2017 içinde 3500- 8000 TL arasında özel merkezlerde oluşmuştur. Bu estetik burun ameliyatı fiyatları bütün ameliyathane ve yatış ücretleri de dahil olacak şekilde hesaplanmaktadır. Devlet hastaneleri bünyesinde estetik burun ameliyatı için devletin belirlediği fiyatlar ise 1700-2000 TL civarında olmaktadır.

 

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.