Elma Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları nelerdir ?

ELMA MASKESİ NASIL YAPILIR ?

Cilt için pek çok faydası olan elma besleyiciliği yanında elma katkısı ile yapabileceğiniz çok etkin iki doğal maske tarifi sunmak istiyoruz. Ballı elma maskesi ve yüz aydınlatıcı elma maskesi ile cildinizin daha parlak, ışıl ışıl ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Elma maskesinin içerdiği meyve asitlerinin etkinlik üzerinde önemli bir rolü olması sebebiyle elde etmek istediğiniz etkinin fazla olmasını isterseniz yeşil elma kullanmanızı kuvvetle öneririz. Elmaya bir miktar nötralizan etkiye sahip bal, un, yoğurt gibi anti oksidan ve anti aging etkili doğal katkılar katabilirsiniz ayrıca yüz beyazlatma etkisi açısından ilgili konumuzu incelemenizi öneriyoruz.

Ballı Elma Maskesi

  • Yeşil bir elmayı ortadan ikiye ayırın ve içerisindeki tüm çekirdekileri tek tek temizleyin. Elmanın kararak vitamininini kaybetmemesi için bu işlemi oldukça süratli yapmanız gerekiyor. Daha sonra elmayı cildinize sürebilmenizi sağlamak adına püre haline getirin.
  • Elma püresini herhangi bir mutfak eşyası ( mikser, ezici v.b ) hazırladıktan sonra içerisine taze ve süzülmüş 1 bardak bal ilave edin ve yaklaşık 10 dakika boyunca karıştırın.
  • Hazırladığınız elma püresi ve süzme bal karışımının üzerini kapatın ve buz dolabında 15 dakika beklemeye alın.
  • 15 dakika sonra dolaptan çıkartarak cildinize masaj yaparak dairesel hareketler ile sürünüz. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyiniz.

Aydınlatıcı Elma Maskesi

  • Mikser yardımı ile bir bütün elmayı ezin. Elmanın kırmızı veya yeşil olması elde etmek istediğiniz etki açısından fark etmiyor ancak etkinliği değiştiriyor.
  • Mikser içerisine daha sonra 1 çay kaşığı kadar süzme bal ve 1 çay kaşığı kadar limon suyu ilave ederek tekrar karıştırın.
  • Karışımın içerisine ardından 1 çay kaşığı kadar un ilave edin. Un karışımı pürüzsüz hale getirene kadar karıştırmaya devam edin.
  • Hazırladığınız bu karışımı yüz ve cildin tüm bölgelerine sürebilirsiniz. Ciltte 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.