Elma Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt için pek çok faydası olan elma ile yapabileceğiniz iki doğal maske sunmak istiyoruz. Ballı elma maskesi ve aydınlatıcı elma maskesi ile cildinizin daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Ballı Elma Maskesi

  1. Yeşil bir elmayı ortadan ikiye ayırın ve içerisindeki tüm çekirdekileri tek tek temizleyin. Elmanın kararak vitamininini kaybetmemesi için bu işlemi oldukça süratli yapmanız gerekiyor. Daha sonra elmayı cildinize sürebilmenizi sağlamak adına püre haline getirin.
  2. Elma püresini herhangi bir mutfak eşyası ( mikser, ezici v.b ) hazırladıktan sonra içerisine taze ve süzülmüş 1 bardak bal ilave edin ve yaklaşık 10 dakika boyunca karıştırın.
  3. Hazırladığınız elma püresi ve süzme bal karışımının üzerini kapatın ve buz dolabında 15 dakika beklemeye alın.
  4. 15 dakika sonra dolaptan çıkartarak cildinize masaj yaparak dairesel hareketler ile sürünüz. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyiniz.

İyi Gelen Net elma_maskesi-300x181 Elma Maskesi Nasıl Yapılır

Aydınlatıcı Elma Maskesi

  1. Mikser yardımı ile bir bütün elmayı ezin. Elmanın kırmızı veya yeşil olması fark etmiyor.
  2. Miker içerisine daha sonra 1 çay kaşığı kadar süzme bal ve 1 çay kaşığı kadar limon suyu ilave ederek tekrar karıştırın.
  3. Karışımın içerisine ardından 1 çay kaşığı kadar un ilave edin. Un karışımı pürüzsüz hale getirene kadar karıştırmaya devam edin.
  4. Hazırladığınız bu karışımı yüz ve cildin tüm bölgelerine sürebilirsiniz. Ciltte 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?