Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama

Çin Takvimi Nedir ?

Hamilelik hesaplama için nasıl kullanılır ?

Hayvanların sembol olarak kullanıldığı sisteme Çin takvimi denir. Ülkemizde ve dünyada çok uzun yıllardır bebeklerin cinsiyetini belirlemek için kullanılmıştır. Kullanımı ise oldukça basittir bu Çin Takviminin. Eğer isterseniz bebeğiniz doğmadan hatta erken hamilelik belirtileri bile başlamadan önce önce bu takvime bakıp cinsiyetini öğrenebilirsiniz ya da bu takvime göre hamile kalıp çocuğunuzun cinsiyetini belirlemede önemli rol oynayabilirsiniz. İşte Çin Takviminin de çıkış noktası zaten böyle bir yerden olmuş.

Çin takvimine göre cinsiyet hamilelik hesaplama nasıl yapılır ?

Çin imparatorluğu hanedanlığında erkek bebek sahibi olmak isteyen Krallar neslini devam ettirmek arzusu ile bir çok yol denemişler. Uzun süren araştırmalar sonucu bir tablo oluşturulmuş ve bu tablo büyük oranda doğru çıktığı için yaygın  bir şekilde önce hanedanlıkta sonra da halk tarafından kullanılmaya başlanmış. Daha sonra Çin’in en büyük hanedanlığının parçalanması sonucu yavaş yavaş bu tablo dünyaya yayılmaya başlamış. Araştırmacılar üzerinde geliştirmeler de yaparak günümüzde kullanılan hali elde edilmiştir.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama ve Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme

Çin takviminin gelişimi uzun ve sancılı olsa da aslında günümüzdeki hali ile bebeğinizin cinsiyetini önceden tahmin etmek sandığınız kadar zor değil. Bu Çin takviminde önceden bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilmek için temel olarak iki bilgiye ihtiyaç duyulur. Bunlardan ilki annenin kaç yaşında olduğudur. İkincisi ise annenin hangi ayda hamile kaldığıdır. Ancak bunların hesaplanması da Çin takvimine göre yapılmalıdır. Doğum tarihiniz ve son adet tarihi verilerinizi girerek önce çin takvimine göre yaş hesaplaması yapılır. Daha sonra ise Çin takvimine göre cinsiyet tahmini yapılır.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama nasıl yapılır ?

Temel bu iki sorunun yanıtı işte Çin’de yıllardır uygulanan ve yüksek oranda doğru tahmin içeren Çin Takvimi yönteminde size yol gösterecektir. Ancak belirtmekte fayda var bu yöntem sadece bir tahmin içerir yani eğer kesin bir yanıt istiyorsanız doktora gidip ultrason ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeniz daha doğru olacaktır. Çin takvimi size evet yüksek oranda doğru bir tahmin verecektir ama tahminin yanlış çıkması da bir olasılıktır. Yine de doğruluğu yüzde 80 ile yüzde 90’lara kadar ulaşan bu yöntemi denemek isterseniz. Verilerinizi girerek, bebeğinize yönelik cinsiyet tahmini otomatik olarak öğrenebilirsiniz.

Çin Takvimi 2018 göre cinsiyet hesaplama otomatik 

Hesapla

 

 

Was this article helpful?

Related Articles

1 Comment

  1. Rabia

    Çok merak ettim acaba ne işe yarıyor diye ölçtürdüm. Değişik sonuçlar çıkardı ama eğlendim 😀

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.