Cilt için Yararlı Vitaminler Neler?

Sağlıklı, güzel ve etkileyici bir cilde sahip olmak için en pahalı kozmetik ürünlerini kullanmak ve pek çok farklı yöntem kullanmak yeterli olmaz. Etkileyici ve güzel cilde sahip olmak isteyen genç ve yetişkin bayanlar cildin ihtiyacı olan vitaminleri de sağlaması gerekmektedir. Ki bu sebeple de kozmetik mağazalarında görebileceğiniz tüm kozmetik ürünlerinin içerisinde bol miktarda vitamin bulunur. Ancak kimyasal karışımlara uğrayan vitaminler kozmetik ürünlerde etkisini kaybetmekte ve hatta yan etkiler göstermektedir. Bu yüzden doğal bir şekilde cilt için gerekli olan vitaminleri sağlamanız gerekir.

 

 

 

A VİTAMİNİ

images (3)

Ciltteki A vitamini eksikliğinin göz ile görülebilir etkileri cilt yüzeyinde pul pul bir görüntü ortaya çıkartır ve kuruluğa sebep olur. Bununla birlikte çok fazla akne, sivilce ve cilt lekeleri ile karşı karşıya kalan bayanlar ciltteki A vitamini eksikliğinden bu sorunlar ile karşılaşır. Dokuların yenilenmesi özelliği ile cildin ihtiyaç duyduğu A vitaminini yeterince almadığınızda bu tip sorunlar ile karşı karşıya kalabilir, büyük sorunlara da kapı açabilirsiniz. A vitamini bulunan başlıca sebze ve meyveler ise ıspanak, lahana, kayısı ve portakal..

 

 

E VİTAMİNİ

vitamin

 

 

Tüm bayanlar sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için E vitamini gerekli olduğunu bilir. Tüm cilt bakım ürünlerinin içerisinde de yer alan E vitamini, vücuttaki tüm bakteri ve serbest radikaller ile savaşır. E vitamini aynı zamanda ciltteki göz ile görülebilir tüm lekeler, çizgiler, kırışıklıklar ile savaşır.

 

 

 

 

 

C VİTAMİNİ

c-vitamini-650Antioksidan bakımından en etkili vitaminlerin başında C vitamini gelmektedir. Cildin daha geç yaşlanmasına yardımcı olur ve cildin kendini yenilemesine yardımcı olur. Hemen hemen tüm meyvelerde yer alan C vitamini, genç bir cilde sahip olmak isteyenlerin bol bol alması gereken vitamindir.

Etiketler; Cilt için Faydalı Vitaminler, Cilt için Yararlı Vitaminler, Cilde Faydalı Vitaminler

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?