Cilt için Faydalı 5 Yağ

Daha güzel, çekici, sağlıklı ve uzun ömürlü bir cilde sahip olmak istiyorsanız pek çok katkı maddesi ile hazırlanan kozmetik ürünlerine veda etmeli ve doğal yağların kullanımına geçmelisiniz. Aktar ve eczanelerden satın alabileceğiniz pek çok farklı yağ, farklı cilt tiplerine faydalı gelmektedir. İşte birbirinden faydalı 5 doğal yağ ve işlevleri;

  1. Argan Yağı

Antioksidan, yağ asitleri, Omega 3 ve E vitamini bakımından en zengin yağdır. Yüz ve vücut için faydası kanıtlanan ve yıllardır kadınlar tarafından kullanılan argan yağı son dönemlerde yıpranmış ve zarar görmüş saçların kurtarıcısı oluyor. Kuru cilde sahip olan bayanlar argan yağını her gün düzenli olarak kullanabilir.

  1. Avokado Yağı

E vitamini ve Omega 3 içeriği çok zengin olan Avokado yağı, yaşlanma belirtisi olan ciltler için etkilidir. Hassas ve kaşıntılı cilt tipine sahip olan kadınlar ile birlikte cildinde iltihab olan bayanlar avokado yağı ile sürekli uygulamada bu sorunlardan kurtulabilir.

  1. Hindistan Cevizi Yağı

Hassas cilde sahip olan kadınlar ciltlerini nemlendirmek için kozmetik ürünler yerine doğal bir yağ olan hindistan cevizi yağı kullanabilirler.

  1. Lavanta Yağı

İçeriği ile doğal bir dezebfektan olan lavanta yağı akne, sivilce ve cilt lekeleri için etkilidir. Lavanta yağının önemli ve dikkat çeken özelliklerinden biri de aynı anda farklı bir cilt bakım ürünü kullanıyorsanız onun etkisini de arttıracaktır.

  1. Zeytinyağı

Zeytinyağı, cilt ve saçlar için oldukça faydalıdır. Özellikle cildi nemlendirme özelliği ile dikkat çeken zeytinyağı aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu suyu da karşılar. Zeytinyağını kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli notka saf zeytinyağı kullanılması gerektiğidir.

Etiketler; Cilt için Faydalı Yağlar, Cilt için Yararlı Yağlar, Cilt Tipine Göre Doğal Yağlar

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?