Burun Estetiği nedir ? Burun estetiği fiyatları 2017

Burun estetiği nedir ?

Rinoplasti nedir ?

Burun estetiği yani teknik adı ile rinoplasti en sık yapılan estetik cerrahi girişimlerden biridir. Cerrahi girişim ile hastanın istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak form ve fonksiyon kazandırmak amacı ile burun içinde yerleşik kıkırdak ve kemik çatı küçültülür ve daraltılır. Burun estetiği adayları genellikle burunlarının şekil ve görünümünden rahatsız ve bu rahatsızlık sebebi ile sosyal ortamlarında huzursuzluk hisseden evlilik veya kariyer planlarını bu ameliyatlar ile şekillendirmeyi düşünen insanlardır. Deneyimli bir cerrah tarafından yapılması durumunda hızlı bir süreç olan burun estetiği  yeni görüntüleriyle  artan özgüvenleri ile kişilerin hayatlarında atılım yapma isteklerini ve motivasyonlarını oldukça olumlu etkiler. Estetik burun ameliyatı kozmetik kaygı dışında nefes alma sorunlarını da düzelten fonksiyonel etkiye sahiptir.

Burun ucu estetiği nedir ve nasıl yapılır ?

Burun ucu estetiği yapılacak olan işlemin hastanın isteği ve ihtiyacı göz önüne alındığında sadece burun ucuna yönelik düzeltici işlemleri kapsadığında yapılmalıdır. Hastanın düzelme süreci bu tip estetik ameliyat sonrası daha hızlı olacaktır.

Burun Estetiği ameliyatı kimlere yapılır ?

Burun şeklinden memnun olmayan ve burun estetiği ile sadece burun şekli değil bütün yüzünde bir estetik düzelme bekleyen kişiler burun estetiği potansiyel adaylarıdır. Daha az oranda hasta ise estetik kaygıdan ziyade öncelikli olarak nefes alma sorunları ile burun estetiği ameliyatı olurlar. Rinoplasti ve burun estetiği için en uygun hasta grubu sağlıklı ve beklentileri makul seviyede olan kişilerdir.  En iyi sonuç elde edilen burun estetiği vakaları burunlarında ki deformiteyi burnum çok büyük veya burnum çok küçük gibi uçlarda şikayetleri bulunan belirgin deformite sahibi olan hastalardır. Burun kemeri çok belirgin olan hastalar da bu grupta değerlendirilir. Burun estetiği ameliyatı 18 yaş öncesinde yapılmamalıdır, yüz kemiklerinin gelişimini tamamlanması beklenmelidir. Burun estetiği hastalarında sık görülen çenenin geride olması durumlarında çene implantı ile çene ilerletilmesi yapılır.

Burun Estetiği ameliyatı nasıl yapılır ?

Burun estetiği ameliyatı kimler yapar ?

Burun estetiği ameliyatı bilinçli ve ne yaptığını bilen yeterli donanıma sahip Plastik ve estetik cerrahi uzmanları ile o alanda kendisini yetiştirmiş kulak burun boğaz uzmanları tarafından yapılmalıdır. Estetik burun ameliyatı açık ve kapalı teknik olarak iki farklı yöntemle yapılabilir. Sıklıkla genel anestezi altında ve hasta doktor açısından konforu az olan lokal anestezi ile yapılabilir. Ameliyat sonrası hastaların hastanede yatış süresi maksimum bir gece olur ve akabinde bir hafta burun, göz çevresi  morluklar, kızarıklıklar olabilir ve 6 aya yakın burunda şişlik ve ameliyata bağlı ödem olabilir.

 

Estetik burun hastasının beklentisi makul düzeyde olmalıdır .

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği  fiyatları genellikle yapacak olan plastik cerrahın deneyimi ile orantılıdır. Çok deneyimli ve konu hakkında yeterli özgüvene sahip olan cerrah her zaman için daha yüksek  burun estetiği fiyatları ile ameliyat yapacaktır.  Bu sebeple piyasada estetik burun ameliyatı fiyatları 1000 ila 12000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Sıklıkla burun estetiği fiyatları 2017 yılında kulak burun boğaz hekimleri veya deneyimsiz cerrahlar tarafından nispeten düşük fiyatlara yapılırken konu hakkında detaylı bilgi ve beceriye sahip plastik estetik cerrahi uzmanları daha yüksek fiyatlar ile ameliyat yapmaktadır. Fakat bu fiyatlar size genede yüksek gelebilir bu durumda düzenli burun masajı ile burun inceltme ve burun ucu kaldırma konumuzu incelemenizi öneririz. Genellikle özel sağlık sigortası ve SGK estetik ameliyatları ödememektedir. Ancak üniversite ve eğitim hastanelerinde eğitim alan asistanlık öğrencilerinin eğitimleri çerçevesinde estetik burun ameliyatı ücretsiz olarak eğitim vakası statüsünde asistanlık öğrencilerine uzman eğiticiler tarafından yaptırılmaktadır. Bu vakalar ücret ödemeksizin  eğitim vakası olarak estetik ameliyat olabilmektedir.

 

kaynak

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.