Göbek Eritme Hareketleri – Diyet Yemekleri – Lahana Diyeti

Göbek eritme hareketleri aslında sadece kilolu bayanları değil, zayıf ancak sadece göbek eritme ihtiyacı olan bölgesel kilo alan kişileri de ilgilendirmekle beraber göbek eritme diyeti gibi bir diyet listesi için uzman bir diyetisyen kontrolünde uygun diyet yemekleri yenmeli – lahana diyeti, zayıflama çayı gibi- ve diyet programı ile eşdeğer olarak göbek eritme hareketleri düzenli yapılmalıdır.

Göbek eritme hareketleri

lahana-diyeti

Göbek eritme hareketleri diyince herkesin aklına ilk olarak mekik gelir değil mi arkadaşlar? Erkeklerde çok fazla yedikleri zaman öne doğru yuvarlak şekilde büyüyen bir göbek oluşur doğru ama kadınlarda göbek oluşması için o kadar çok etken var ki. Regl döneminde karın şişkinleşir. Hamileyken normalden çok daha fazla büyüyerek beraberinde çatlaklara da sebebiyet verebilir. Doğumdan sonra karın eski halinden çok çok daha fazla yumuşaklaşır ve gerekli göbek eritme hareketleri yapılmadığı takdirde sarkabilir. Bu nedenle göbek eritme hareketleri önemsenmeli ve ileri yaşlara atılmamalıdır. Siz gençken karnınızı dinamik tutarsanız ilerde eritilmesi imkansız göbeğe sahip bir bayan olmaktan kurtulursunuz. Ancak herkesin spor salonlarına verecek parası ya da ayıracak zamanı olmayabilir. Biz bu yazımızda evlerinizde boş vaktiniz olduğunda yapabileceğiniz bir kaç hareketten bahsedeceğiz. Bu göbek eritme hareketleri doğru şekilde ve doğru süre ile yapıldığında kesin sonuç aldıran sizi biraz yorsa da sonuçları yüzünüzü güldürecek hareketlerdir.

İlk hareketimiz: Çok yumuşak olmayan ancak belinizi incitecek kadar da sert olmayan bir zemine yatarak ellerinizi ensenize koyun ve bacaklarınızı masa pozisyonuna getirin. Bu pozisyondayken bel boşluğunuzu yere bastırın ve bel boşluğu kalmadığından emin olun çünkü bel boşluğu kalırsa karnınız çalışırken beliniz incinebilir. Daha sonra 30 a kadar çok hızlı olmayacak şekilde mekik çekmeye başlayın. Bu hareketin sonunda karnınızın yandığını hissedeceksiniz ancak göbek eritme hareketleri için en az yarım saat aralıksız bir dizi hareketi yapmanız gerekiyor ve bu hareketler arasında su içmeniz metabolizmanızı hızlandırıyor. İlk hareketimiz bittikten sonra bir kaç yudum su alın ve göbek eritme hareketleri içinde bir adım daha zorlanacağınız ikinci harekete geçin.

İkinci hareketimiz: Yine aynı zeminde yere sırt üstü uzandınız ve bacaklarınızı dik şekilde yukarı kaldırdınız. İlk zamanlar bacağınızı dizinizi kırmadan kaldırmak zor olabilir bu nedenle dizinizi kırabilirsiniz. Elinize bir top ya da yuvarlak bir nesne ya da bulamazsanız herhangi bir ağırlık alın. Bacaklarınızı ayırın ve vücudunuzu mekiğe kaldırın. Elinizdeki topu iki elinizle birlikte tutun, topu önce sağ bacağınızın sağına sonra iki bacağınızın ortasına sonra sol bacağınızın soluna doğru uzatacak şekilde mekik çekin. Yani mekiğe kalktığınızda elleriniz arasındaki topu sağa uzatacaksınız sonra yatıp ikinci mekikte ortaya tekrar yatıp üçüncü mekikte sola uzatarak 30 a kadar yine bu şekilde mekik çekeceksiniz.Bu göbek eritme hareketleri içinde en sevilen hareketlerden biridir. Çünkü bu hareket sadece göbeği değil aynı zamanda yan yağları ve göbeğin yana doğru genişleyen yağlarını da eriten bir harekettir.

Üçüncü hareketimiz: Göbek eritme hareketleri yanı sıra bacaklarından şikayetçi olan ve iç bacaklarını eritmek isteyen hanımlar için harika bir hareket var sırada. Şimdi bu göbek eritme hareketinde ihtiyacımız sadece orta boy bir pilates topu ancak buna benzer başka bir top bulabilirseniz o da olur tabi. Şimdi yine aynı zemine sırt üstü yattınız ve bel boşluğunuzu yere doğru bastırarak yok ettiniz. Bu harekette bacakları kaldırmıyoruz ve yere de yatırmıyoruz bacakları kırarak dikiyoruz ayaklarımız yere basıyor. Dizlerimizi kırarak dikiyoruz ve ayaklarımız yere sabit basıyor daha sonra topu bacakların arasına yerleştiriyoruz. Bu harekette de ellerinizi ensenizin altında birleştirdiniz ve mekik çekmeye başlıyorsunuz. Mekik çekerken yukarı kalktığınızda nefes veriyor kafanızı yere koyduğunuzda nefes alıyorsunuz. Aynı zamanda mekiğe kalkıp nefes verdiğiniz sırada bacaklarınız arasındaki topu kuvvetlice sıkıştırıyorsunuz. Hareket çok basit mekiğe kalk topu sıkıştırarak nefes ver ve yat nefes al kalk tekrar 30 a kadar tekrarla. Bu göbek eritme hareketleri ile hem karnınız hem de iç bacaklarınız oldukça iyi çalışacak.

Göbek eritme diyeti – lahana diyeti

diyet-yemekleri

Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz göbek eritme hareketleri eğer haftada en az üç gün yapılırsa ve üstüne şimdi bahsedeceğimiz göbek eritme diyeti uygulanırsa göbeğinizden sonsuza dek kurtulacağınızı söyleyebiliriz. Göbek eritme diyeti aslında karbonhidratı azaltarak meyve, sebze ve protein ağırlıklı beslenmekten geçiyor. Ancak tabi neyi ne zaman yediğiniz de çok önemli. Arkadaşlar ne kadar katı ve şekerli şeyler yerseniz göbeğinizden o kadar zor kurtulursunuz. Bu nedenle eğer ağzınızı çok tutamıyorsanız ve göbek eritme diyeti ya da herhangi bir diyeti çok zor uyguluyorsanız size basit bir kaç öneri ile göbek eritme nasıl mümkün olur bunu anlatıp lahana diyeti ne geçeceğiz. Sabahları çok sıkı bir kahvaltı sizin gün içinde
daha az acıkmanızı ve göbek eritme diyeti için daha kolay uygulamanızı sağlar. Sabahları eğer kolesterol probleminiz yoksa kesinlikle bir yumurta, peynir ve zeytin de içeren bir dilim kepek ekmeği ile sıkı bir kahvaltı yapın. Öğlen ekmeksiz et yemeği ile salata yiyin ve ara öğünde bir kase taze yoğurt yiyerek toksinlerinizden arının. Akşamları bir kase çorba ile yine ekmeksiz tavuk yemeği ya da haşlanmış lahana gibi kızartma olmayan sebze yemeklerinden tüketin. Ayrıca her gün muhakkak en az 2 litre olmak üzere bol bol su için. Hanımlar beyler eğer göbeğinizden kurtulmak istiyorsanız ekmek, pilav, makarna ve yağda kızarmış gıdalardan uzak durmalısınız. Elbette bir alışkanlıktan tamamen kurtulmak çok zor bu nedenle misafirlikte ısrar edildiğinde ya da kıramayacağınız durumlarda az az yeseniz de genel olarak tüketmemeye çalışın.

Lahana diyeti:  Bu diyeti uygularken alkol alınmaması şart koşuluyor. Ancak diyet bittikten bir gün sonra alkol alımına başlayabilirsiniz. Lahana diyeti uygulamadığınız günler bu çorbayı içmeniz tavsiye edilmiyor ve ayrıca eğer lahana diyeti ile haftada 6-7 kilo verdiyseniz diyete 2 gün ara vermeniz tavsiye ediliyor.
Lahana diyeti için çorba malzemeleri: 1 adet orta boy lahana, 6 tane büyük soğan, 1-2 domates, 2 tane yeşil biber, 1 demet maydanoz.

Hazırlama: Tüm sebzeleri ince ince kesin ve tencereye koyun, üstünü kaplayana kadar su koyun ve kaynadıktan sonra sebzeler iyice yumuşayana kadar kısık ateşte bekletin. Bu çorbayı lahana diyeti yaptığınız süre boyunca istediğiniz zaman aşırıya kaçmayacak şekilde dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Lahana diyeti uygulama

1.Gün: Çorba ve meyve günü: Muz hariç tüm meyveleri tüketebilirsiniz. İçecek olarak şekersiz çay, kahve ve bol bol su.
2. Gün: Çorba ve sebze günü: Çorba ile birlikte her türlü sebze yenebilir. Çiğ ya da haşlanmış ya da  konserve her türlü sebze yenebilir. Bu gün içinde asla meyve, kuru fasulye, bezelye ve mısır yemeyin. Akşam yemeğinde ise ödül olarak patates yiyebilirsiniz. Patates,tereyağlı, haşlanmış veya fırınlanmış olabilir.
3. Gün: Çorba, meyve ve sebze günü: İstediğiniz kadar çorba, meyve ve sebze yiyebilirsiniz. Üç gün boyunca lahana diyeti tam olarak uygulandıysa yaklaşık 3 kilo vermiş olmalısınız.
4.Gün: Çorba, meyve ve sebze günü: Bu gün içinde maksimum 3 muz ve istediğiniz kadar yağsız süt serbest. Dilediğiniz kadar çorba, meyve ve sebze serbest.

5. Gün:  Et, domates ve çorba günü: Bugün kırmızı et (sığır) yiyebilirsiniz. Gün boyunca 300-600 gram et (dört köfte kadar) ve dilediğiniz kadar domates serbest. Bugün bol bol su için ve çorbayı dikkat! Sadece bir kere için.
6. Gün: Et, yeşil yapraklı sebze ve çorba günü: Dilediğiniz kadar et ve sebze yiyebilirsiniz. Patates yasak. Çorba en az bir kere içilmeli.
7. Gün: Kepekli Pirinç, meyve suyu, sebze ve çorba günü: Kepekli pirinç, tatlandırılmamış meyve suyu ve istediğiniz kadar sebze serbest. Pirinci çorbaya ya da sebzeye karıştırılabilir.

Yedinci gün sonunda lahana diyeti tam olarak uygulandıysa yaklaşık 4,5 – 8 kilo vermiş olmalısınız.

Leave A Comment?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.