Burun Küçültme, Dikleştirme ve Ucu Kaldırma Egzersiz Hareketleri

Burun Küçültme, Dikleştirme ve Ucu Kaldırma Egzersiz Hareketleri

Burun Küçültme ve Kaldıran Hareketler İle Elle Burun Ucu Dikleştirmek İçin Resimli Doğal Yöntemler

Burun küçültme, ucunu dikleştirme ve burun kaldırmak için bazı doğal egzersiz yöntemleri vardır. Burun nasıl küçülür ve dikleşir diyorsanız aşağıdaki resimli egzersiz hareketlerini denemelisiniz;

Evde doğal yollarla burun kaldıran ve dikleştiren egzersizler nasıl yapılır resimli olarak inceleyelim;

Öncelikle burunda bulunan bazı kasları çalıştırmak gerekiyor bunlara örnek verelim; Procreus, levator labi, Nasalis, deprossor septi kasları. Bu kaslar hassas olmakla beraber burunun çevresinde bulunan kas oluşumlarıdır.

Burun Ucu Kaldırma Egzersizi: Başlangıç olarak bu hareketi deneyelim. Alışana kadar burun ve ucunda hafif ağrılar hissedebilirsiniz fakat burun kıkırdağına ve yanındaki kaslara hafif şekilde baskı yapacağız. Aşağıdaki resimli olarak gördüğünüz elle burun ucu dikleştirme hareketi pozisyonunu alın ve elinizle resimdeki gibi burun ucuna yukarı doğru baskı yapın. 6 saniye bekletip bırakıp, hızlıca tekrar ediyoruz. Toplamda 10 set tekrar yapılacak.

Burun Egzersizleri İkinci Hareket: Aynı şekilde parmak ucu buruna baskı yaptığı anda diğer elinizde resimdeki gibi üst taraftan burnu tutun ve aşağı, yukarıya doğru seri hareketlerle baskı uygulayın. Başlangıç olarak 10 kere 4 tekrar yapıyoruz. Hem burnu inceltmek hemde kaldırmak için faydalı bir egzersiz hareketidir.

Elle Doğal Yollarla Burun Kaldıran Egzersiz: Aşağıdaki resimdeki gibi pozisyon alıp, bu sefer sadece burnu yukarı doğru çekip uzatmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda ağzınız açık olmalı ki, dudak üstüne baskı yapmayalım. Bu işlem burun kaldırmak için en önemli resimli egzersizdir. Çekip yaklaşık 5 saniye bırakıp tekrarlıyoruz.

Burun estetiği gibi doğal olmayan ve cerrahi müdahale gerektiren işlemler yüzün doğallığını kaybetmenize neden olabilir. Bu yüzden evde elle burun kaldırma egzersizleri ve burun ucu dikleştirme hareketleri yöntemleri her zaman dağa doğal bir sonuç elde etmenize olanak tanır. Bu işlemler sonrasında burunda ufak ağrılar hissedebilirsiniz.

Burun Dikleştiren ve Düzelten Hareket: Burun kaldırma ve düzeltmek için iki elinizin parmaklarıyla resimdeki gibi yukarıya doğru baskı yapıp 5 saniye kadar bekliyoruz. Bırakıp tekrar ediyoruz ve bu egzersizi 10 set yapıyoruz. Yüz yogası hareketleri içerisindedir ve burun ve ucunu dikleştirmek için çok faydalıdır.

Burun Ucu Dikleştiren ve Kaldıran Hareket: Bu egzersiz burun ucunu kaldırmak ve düzeltmek için yapılıyor. Evde doğal yöntemlerle uygulayacağınız bu yöntem tarifi; işaret parmağınızı resimdeki gibi burnun altına koyun ve 15 saniye kadar yukarıya doğru baskı uygulayın. Burun ucu nasıl kalkar diyorsanız, işte size en önemli teknik.

Yamuk Burun Düzeltme: Bu hareket yüz yogası egzersizleri arasındadır fakat burun yanındaki kasları çalıştırdığı için eklemek istedik. Burun çevresindeki kasları güçlendirerek toparlar ve buna bağlı olarak burunda küçülme olur. Fakat burnunuz yamuk ise tam ters tarafa uygulamalısınız.

Burun Kaldırma ”Nose Up” Aparat Aleti İle Burun Nasıl Küçülür ve Dikleşir

Burun kaldırmak için uygulanan bu aparat ayrıca burun küçültmek için de faydaları olan bir alet. Ayrıca zamanla yukarıdaki hareketlerle beraber uygulandığında burun ucu dikleştirmek mümkün. İnternette 25 TL ve üzeri rakamlara satılmakta. Bakalım ”nose up” denilen bu alet ile burun nasıl düzelir;

Nose Up burun klipsi plastik malzemedir ve resimde gördüğünüz burnun üzerine takılıyor. Anladığımız kadarıyla burun kenarlarına baskı yaparak inceltiyor ve küçültüyor. Kullananlar varsa yorumlar kısmından bizleri bilgilendirebilir.

Burun kaldıran egzersiz hareketlerini uygularken kendinizi çok yıpratmamalısınız. Başlangıçta hafif şekilde yapın zamanla ağırlaştırırsınız. Özellikle burun ucu kaldırmak ve burnu dikleştirmek kolay değildir, düzenli egzersiz yapmak gerekir. Bu hareketler elle yapılan doğal yöntemler arasındadır ve evde burun düzeltmek için kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak burnu dikleştirmek için çeşitli video seçenekleri mevcut, incelemenizi öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir